OFPOF

Google, YouTube’da AI Kullanmayı Hedefliyor

-
316
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, YouTube’da AI Kullanmayı Hedefliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Aşırılık ve terörle alâkalı içerikleri tespit etmede yeni teknolojiler geliştiren Google bunu YouTube’a da entegre edecek.

google Genel Sekreteri Kent Walker, "Terörizm, açık toplumlara yapılan bir saldırı ve şiddetin ve nefretin neden olduğu tehditlerle ilgili olarak hepimiz için kritik bir sorundur. Google ve Youtube çözümün bir parçası olma kararlılığındalar. "

Financial Times gazetesinde de çıkan bir blog yazısında, Google'ın "aşırılık yanlısı sorunun üstesinden gelmek için hükümet, kolluk kuvvetleri ve sivil toplum gruplarıyla birlikte çalıştığını" söyledi.

Google, aşırılık ve terörle alâkalı içeriği yıllarca tespit etmek ve bunları yıkmak için çalışıyor olsa da, şirket bu alanda daha fazla şey yapılması gerektiğine ve şimdi yapılması gerektiğine inanıyor.

Walker daha sonra, güncel gözden geçirme sürecinin içeriği günlük olarak oturup elden geçiren "binlerce insan"ı nasıl içerdiğini açıklamaya devam etti. Google'ın mühendisleri, bilinen terör içeriğinin Google tarafından "resim eşleme teknolojisi" olarak adlandırılanlarını kullanarak yeniden yüklenmesini önleyen bir teknoloji bile geliştirdi.

Bir YouTube videosu politikalarını ihlal ederse, videolar "geçişli bir uyarı ardında görünür ve yorumlar veya kullanıcı onayları için para kazanılmaz, tavsiye edilmez veya uygun görülmez". Bu konudaki Google'ın fikri ifade özgürlüğüne göz yummak değil, doğru dengeyi sağlayarak, bu tür içeriğin daha az etkileşime girmesini ve onları daha zor bulmasını sağlar.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık