OFPOF

Google Yeni Araçlarını Test Ediyor

-
270
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google Yeni Araçlarını Test Ediyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google, seçkin yayıncılar ile ilk test yaptıktan sonra haber sitelerine aboneleri artırmak için araçlar yayınlıyor.

google, yayın organlarından baskıya dijital ortama geçişle zarar veren yayıncılar için yeni gelirler elde etmek için uzun süredir devam etmekte olan "ilk tıklamayla serbest" politikasının sona ermesi de dahil olmak üzere, haber kuruluşlarına yardım etmek için yeni adımlar attığını duyurdu. Hareketler, okuyucuların haberler için dijital platformlara yönelmelerine bağlı olarak çevrimiçi platformların gelirlerin çoğunluğunun üzerinden çekildiği eleştirisinin ortasında bulunuyor. Google Başkan Yardımcısı Philipp Schindler, "Google'ın ve haber yayıncılarının aslında ortak bir nedeni paylaştığına gerçekten inanıyorum" dedi. "Kullanıcılarımız gerçekten kaliteli gazeteciliğe değer veriyor."

Google, bir Dizi önlemi açıkladı; bunlardan en önemlisi, haber kuruluşlarına, abone olmaksızın bir haber aramasında keşfedilen bir makaleyi "ilk tıklama ücretsiz" olarak bilinen bir standart sunma şartı getiren on yıl eski politikasını değiştirmek olacaktı. Bunun yerine, yayıncılar istedikleri anda seçtikleri takdirde bir abonelik isteyebilecekleri "esnek örnekleme" modeli alacaktır.

Google'ın haber başkan yardımcısı Richard Gingras "Bir boyutun hepsine uymadığını biliyoruz" dedi.

Bu, haber kuruluşlarının bedelsiz olarak makaleleri gösterip göstermeyeceğine veya bazı veya tüm içerik için bir "paywall" uygulayıp uygulamayacağına karar vermesine izin verir. Gingras, Pazartesi günü yürürlüğe giren yeni politikanın dünya çapında yürürlüğe gireceğini söyledi. O, kaç yayıncının derhal bir ödeme duvarını uygulamaya başlayacağının net olmadığını söyledi. Yeni politikayı ilan eden bir konferans çağrısına "çabalarımıza verilen tepki olumlu olmuştur" dedi.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık