OFPOF

Google, Ucuz Android Telefonlar İçin Özel Bir Yazılım Geliştiriyor

-
311
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, Ucuz Android Telefonlar İçin Özel Bir Yazılım Geliştiriyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google, gelişmekte olan dünyadaki daha fazla tüketiciyi İnternet devi servislerine kilitlemek için Android Go'yu hazırlıyor.

Android Go adlı yeni program Çarşamba günü Mountain View, Kaliforniya'daki Alphabet Inc. bölümünün I / O geliştirici konferansında açıklandı. Özelliklerin hücresel veri masraflarını yönetmek için yazılım da dahil olmak üzere, ucuz telefonlar için özel olarak tasarlanmış google mobil işletim sistemine doğrudan eklenmesi en büyük sürprizdi. Bu hizmetin ise 2018'de başlayacağı belirtiliyor.

Google, her yıl yeni bir Android işletim sistemi yayınlıyor ancak yazılımı çalıştıran çoğu cihazın eski sürümleri kullanılıyor. Bu telefonların güvenlik ve özellik güncellemelerini alamadığı görünüyor, bu ise şirket için kalıcı bir sorun oluyor.

Google'ın yöneticilerinden biri olan Sameer Samat, Çarşamba günü sahnede yaptığı açıklamada, Hindistan'ın ABD'den daha aktif Android kullanıcılarına sahip olduğunu söyledi. Ancak böyle ülkelerde yüksek mobil veri maliyeti, tüketicilerin akıllı telefonları satın almak ve Google hizmetlerini kullanmak için büyük bir engel teşkil ediyor.

Samar, Android Go'un mobil veri kullanımını daha kolay izlediği ve kablosuz taşıyıcıların faturalandırma sistemleri ile otomatik olarak bağlantı kurduğu bir özelliği olduğunu söyledi. Google ayrıca, Youtube gibi bant genişliğine duyarlı hizmetlerde veri kullanımını en aza indirgemek için bu hizmeti tasarladı.

Kaynak: iol.co.za


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık