OFPOF

Google, Titan'ın Teknik Ayrıntılarını Açıklayacak

-
297
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, Titan'ın Teknik Ayrıntılarını Açıklayacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Cloud computing ağları için özel üretilen güvenli bilgisayar yongası Titan için detaylar Google tarafından açıklığa kavuşacak.

Alphabet Inc'in google'ı, bu hafta Amazon Inc ve Microsoft Corp.'da bir satışına izin  vereceğini umduğu cloud computing ağı için kapsamlı bir güvenlik özelliği olan yeni Titan bilgisayar yongasının teknik ayrıntılarını açıklayacak.

Titan, Google'ın bulut hizmetlerini güçlendiren muazzam veri merkezlerini dolduran binlerce bilgisayar sunucusunun ve ağ kartının her birinin içine Google'ın yüklediği küçük bir saplama küpe boyutundadır.

Google, Titan'ın Gartner tarafından yaklaşık 50 milyar dolar değerinde olacağı tahmin edilen dünya çapında bulut bilişim pazarının daha büyük bir bölümünü hazırlamasına yardımcı olacağını umuyor.

Bir Google sözcüsü, şirketin Perşembe günü bir blog yazısında Titan'ın teknik ayrıntılarını açıklamayı planladığını söyledi.

Google Cloud Platform altyapı ürün pazarlama sorumlusu Neal Mueller son bir röportajda “Titan, herhangi bir eksikliğe ve yanlışlığa uğramamış olduğundan emin olmak için donanımı tarıyoruz. Herhangi bir şey değiştirildiyse, Titan yongası makinenin önyükleme yapmasını önleyecektir.

Veri merkezi operatörleri, siber suçluların veya ulus devlet korsanlarının, çoğunlukla Asya donanım şirketleri tarafından üretilen sunucularını ABD'ye ulaşmadan önce tehlikeye atabileceğinden endişe ediyorlar.” dedi.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık