OFPOF

Google Tekerlekli Sandalye ile Erişilebilen Yerleri Gösterecek

-
266
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google Tekerlekli Sandalye ile Erişilebilen Yerleri Gösterecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google Haritalar, tekerlekli sandalye ile ulaşılabilir yerleri göstermek için kalabalık kaynaklı verileri kullanmaya başlayacak.

google tekerlerkli sandalye kullanan kullanıcıların erişebileceği yerleri göstermek için kalabalık kaynaklı verileri kullanmaya başlayacak. Böylece, kimse favori yerlerini ziyaret etmekten vazgeçmediğinden Google Haritalar, tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyan kişilere uyum sağlamak için yeni bir özellik geliştirdi.

Google Haritalar, tekerlekli sandalye erişimine ihtiyaç duyanların yerini henüz etiketlemiyor ancak şirket, aynı konuda bilgi toplamak için bir yöntem geliştirdi. Bilgileri 'katkı' seçeneği ile toplayacak. Bu seçenek açıldığında, 'eksik bilgileri göster' düğmesini gösterecek. Ardından, kullanıcının bulunduğu bölgede Google Haritalar'da işaretlenmiş yerleri gösteren erişilebilirlik düğmesi görünecek. Haritadaki bu yerlerden herhangi birine tıkladığınızda, uygulama, tekerlekli sandalye girişine sahip olup olmadığı veya tekerlekli sandalye erişilebilir parkı olup olmadığını ve bunun için bir asansörün olup olmaması gibi tekerlekli sandalye erişilebilirliği hakkında bir sürü soruyu görüntülüyor.

Erişilebilirlikle birlikte, çocuk dostu seçenekler, gıda bilinçli insanlar için seçenekler, eğlenilecek yerler ve diğerleri arasında bir Dizi inceleme de sağlıyor. Bu seçenek Android kullanıcıları için kullanılabilir olacak.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık