OFPOF

Google, Soruşturma Altına Alındı

-
293
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, Soruşturma Altına Alındı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google, konum verileri toplama davası üzerinde düzenleyici kurumlar tarafından soruşturma altına alındı.

google geçenlerde, kullanıcılar tarafından devre dışı bırakıldığında bile Android cihazlarından konum verilerini topladığını doğruladı. Bununla birlikte, davanın Güney Kore'deki düzenleyicileri bu hafta teknoloji devini sorgulamak için çağırdı.

Güney Kore'deki soruşturma, Quartz tarafından çıkan haberde Android telefonlarının yakındaki mobil kulelerin adreslerini (yer hizmetleri devre dışı bırakılmış olsa bile) topladığının ve bu verileri Google'a gönderdiğinin ortaya çıkarılmasının ardından başladı.

Bu, arama motoru devinin ve Android'in arkasındaki Alphabet biriminin gizliliği istila eden muazzam miktarda veriye erişebilmesini sağlıyor. Haberde belirtilene göre kullanıcılar, cihazları fabrika ayarlarına sıfırlamış olsalar bile bu özelliği devre dışı bırakamıyorlar.

Google, "mesaj dağıtımının hız ve performansını artırmak" için bu hareketi doğruladığını bildirdi.

Kore İletişim Komisyonu (KCC) gizlilik ihlali bölümü başkanı Chun Ji-Hyun CNNMoney'e, "KCC, Google'ın kullanıcılarının 'hücre kimliği verilerini akıllı telefonlarının konum hizmeti kaldırıldığında bile kullanıcıların rızası olmadan topladığı' iddialarıyla ilgili bir soruşturma yürütüyor," dedi.

Kaynak: gizbot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık