OFPOF

Google, Nearby Connections 2.0 Hizmetini Kullanıma Sundu

-
344
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, Nearby Connections 2.0 Hizmetini Kullanıma Sundu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google, çevrimdışı, yüksek bant genişliğine sahip peer to peer cihaz iletişimi sağlayan Nearby Connections 2.0 özelliğini tanıttı.

Nearby Connections, yakınlardaki cihazlar ile bağlantı kurmak ve bağlantıları bulmak için Wi-Fi, Bluetooth LE ve Klasik Bluetooth'tan yararlanıyor.

Kendi zayıf yönlerini atlarken her birinin güçlü yanlarını kullanarak radyoların karmaşıklığını soyutluyor.

google konuyla ilgili olarak, "Bu soyutlama, bir radyo istasyonunun mantıklı olduğu kadarıyla arasında geçiş yaparak bir bağlantının bant genişliğini iyileştirmesini sağlıyor," dedi.

Aynı zamanda kullanıcıların, uygulama kodunda herhangi bir değişiklik yapılmaksızın, yeni radyo teknolojisini kullanıma sunulması için kablosuz olarak güncelleme alabilecekleri anlamına geliyor.

Nearby Connections API'sinin kalbinde, kullanıcıların bayt, dosya veya veri akışı aktarmak için kullanabilecekleri, Unix soket benzeri anlambilimine sahip bir bağlantı var.

Desteklenen iki bağlantı türü bulunuyor: Star ve Cluster. Star, çevrimdışı bir oyunun sunucusu gibi başkalarının ilgilendiği merkezi bir cihazın bulunduğu 1:N topolojiler oluşturmak için kullanılıyor. Cluster ise gerçek zamanlı işbirliği için geçici proje grupları oluşturmayı destekleyen bir sınıf uygulaması gibi daha gevşek ağlara izin veren M: N topolojileri oluşturmak için kullanılıyor.

Kaynak: mybroadband.co.za


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık