OFPOF

Google, Kötü Amaçlı Chrome Uzantılarını Kaldırıyor

-
3.1b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, Kötü Amaçlı Chrome Uzantılarını Kaldırıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google Chrome uzantılarından 4 tanesi, zararlı oldukları gerekçesi ile mağazadan kaldırıldı...

google, Chrome Web Mağazası'ndan toplam 500.000 indirmenin bulunduğu dört kötü amaçlı tarayıcı uzantısını kaldırdı.

Güvenlik firması ICEBRG, giden ağ trafiğinde alışılmadık bir artış yakaladıktan sonra kötü amaçlı uzantıları keşfetti. Tanımlanan ilk uzantıya HTTP İstek Başlığı deniyordu. Daha fazla araştırma yapıldıktan sonra Nyoogle, Stickies ve Lite Yer İmleri adında üç tane daha keşfedildi.

Bir blog yazısında ICEBRG şöyle yazdı: "Uzantılar muhtemelen tıklama sahtekarlığı yapmak (bir kullanıcının tarayıcısında bir reklamı tıklamasıyla taklit edilmesi) veya arama motoru sonuçlarını manipüle etmek için kullanılmış olsalar da, potansiyel olarak bir botnet oluşturmak için kullanılabilir işletme şebekelerine ve kullanıcı bilgilerine erişebiliyor."

ICEBRG, "Kötü amaçlı uzantının Chrome Web Mağazası'ndan kaldırılması, etkilenen ana makinelerden kaldırılmamasına neden olabilir," dedi. "Ayrıca, üçüncü taraf Chrome uzantı havuzlarının kullanımı uzantıların yüklenmesine hala izin verebilir."

Uzantıların meşru görünmesi için botların kullanılması yoluyla indirme sayısının fazla gösterilmesine ve daha fazla kişinin kötü amaçlı yazılım yüklemesine neden olması mümkün görünüyor.

Kaynak: techradar.com

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık