OFPOF

Google Katılımcı Hizmeti Yeniden Başlatılıyor

-
284
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google Katılımcı Hizmeti Yeniden Başlatılıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google, katılımcıların reklamsız sayfalara göz atmasına yardımcı olmak için “Katılımcı” hizmetini yeniden başlatma kararı aldı.

google, 1 Haziran 2017'de, daha önce de hizmet veren “Google Katılımcı"yı yeniden başlattı. Hatırlayacağınız üzere bu, kullanıcıların çevrimiçi olarak daha az sayıda reklam görmeleri için aylık katkı payı ödemesi ile tasarlanmış bir üründü. Google daha sonra reklam verenleri, bu hizmetin kullanıcıları tarafından sağlanan paradan pay vererek telafi ediyordu.

Google'a katkıda bulunanın son taksimi, kullanıcıların çevrimiçi olarak daha az reklam görmeleri için aylık katkı ödemesi yapmasına izin veren “Yeni para Yatırma Seçenekleri” adlı yeni bir ürünü içeriyor. Artık canlı olan Google Contributor'ın yeni sitesi Funding Choices'ın nasıl işlediği konusunda çeşitli bilgiler sunuyor. Kullanıcı tarafından görüntülenen reklamları içermeyen her sayfa, 0,01 dolarlık cüzi bir para harcıyor.

Sayfa başına 0,01 dolar varsayarsak, 1 ABD doları reklamsız 100 sayfa alır ve Google ile başlamak için 5 ABD doları "Katılımcı Katkısı" teklif etmektedir. Siteler, 0.01 dolarlık fiyat noktasında kaldıkça bu makul görünüyor.

Şu ana kadar, Business Insider UK, Eurogamer ve Popular Mechanics gibi programlara yalnızca 12 site katılıyor. Finansman tercihleri ​​Kuzey amerika, İngiltere, Almanya, Avustralya ve Yeni Zelanda'ya yayılıyor ve bu yıl daha fazla ülke erişime açılıyor. Google, 2018'in başında Google Chrome'a bir reklam filtreleme özelliği katılacağını da doğruladı.

Google ayrıca, daha iyi reklamlar koalisyonu tarafından geliştirilen, pop-up'lar ve sesli veya ışıklı farlarla oynatılmış videolar gibi standartlara uymayan web sitelerindeki reklamları engellemeyi sağlayan kendi reklam engelleyici sürümünü de başlatıyor.

Reklam engelleyicilerini etkisiz hale getirme çabası, reklam engelleyici kullanımını fazlasıyla arttırmakta. Aralık itibarıyla, 615 milyon veya internet kullanıcılarının yaklaşık %11'i bir reklam engelleyici çalıştırıyordu.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık