OFPOF

Google, İngiltere'de 36.4 Milyon Dolar Vergi Ödediğini Açıkladı

-
264
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, İngiltere'de 36.4 Milyon Dolar Vergi Ödediğini Açıkladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google, Birleşik Krallık'ta vergi kaçırmadıklarını göstermek için ödedikleri rakamı açıkladı.

İnternet şirketinin bu ülkedeki operasyonları tartışmalara neden olmamasına rağmen, son mali yılda İngiltere'ye şirket vergisi olarak 36.4 milyon ABD doları ödeme yapıldığını açıkladı.

Geçen yılın erken dönemlerinde, 10 yıllık ticareti kapsayan vergi mükellefiyle 130 milyonluk bir anlaşma imzaladığı açıklanan ABD şirketi, son dönemlerde reklam veren şirketlerin reklamlarının nefret videolarında yer alması sonucu reklamverenler tarafından boykot ediliyor.

O zamana kadar Şansölye George Osborne tarafından bir zafer olarak nitelendirilen HMRC ile yapılan finansal uzlaşma, google'ın kazançlarından dolayı %20'lik oranın tamamını ödediği şeklinde Google tarafından açıklandı.

Bununla birlikte, eleştirmenler, gelirinin verildiğini düşünerek toplam rakamın 'gülünç' olduğunu söyledi.

Google, Cuma günü yaptığı açıklamada, 30 Haziran'a kadar 148.8 milyon vergi öncesi gelirde 36.4 milyon dolar ödeme yaptığını bildirdi. Raporda, gelirlerin 1 milyar dolara düştüğü belirtildi.

Bir sözcü, "Uluslararası bir işletme olarak, kendi ülkemizdeki vergilerin çoğunun yanı sıra İngiltere'deki tüm vergileri ödüyoruz," dedi

''Geçtiğimiz günlerde Kings Cross'ta 7 bin personele yeni ofisler açılması da dahil olmak üzere İngiltere'de önemli miktarda yeni yatırım yaptık.''

Çok uluslu firmalara vergi kaçırma konusundaki tartışmalar, yeni uluslararası kurallar getirme çabası nedeniyle oluyor. Google, Facebook ve Starbucks gibi şirketleri, yaptıkları ülkelerde kâr etmeye zorlamaya odaklandı.

Kaynak: skynews.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık