OFPOF

Google'ın Yeni Fotoğrafçılık Uygulamaları Yapay Zeka Kullanıyor

-
315
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google'ın Yeni Fotoğrafçılık Uygulamaları Yapay Zeka Kullanıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google'ın iOS ve Android için yaptığı yeni fotoğrafçılık uygulamaları, diğer uygulamaların yapamayacağı şeyleri yapabilmek için yapay zeka kullanıyor.

Bazı insanlar için bunu hayal etmek zor olabilir, ancak "hizala ve fotoğrafını çek" tipi kameralar eskiden insan hayatının büyük bir parçasıydı. İnsanlar kutlama yapmak için dışarı çıktığında, bir yere ya da bir aile toplantısına gittiğinde anıları yakalamak için birlikte kameraları götürürlerdi. Bugünlerde "özel kamera kavramı" tamamen amatör veya profesyonel fotoğrafçı olmayan birçok insana yabancı geliyor.

fotoğraf makinelerinin yerine neredeyse tamamen akıllı telefonlar kullanılıyor ve bu pek çok yönden kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Taşımak ve şarj etmek için daha az bir aygıta sahip olmak asla kötü bir şey değil, ancak akıllı telefonların yetenekleri eski dijital kameralara göre onları daha çok kişisel kameralar haline getiriyor. Cep telefonlarında filtreler ve diğer fotoğraf efektleri söz konusu olduğunda olasılıklar sınırsız ve google, eğlence fotoğrafçılığının akıllı telefonda nasıl olabileceğini hatırlatan üç yeni fotoğraf uygulaması çıkardı.

Google Etkileşim Araştırmacısı Alex Kauffmann, üç yeni fotoğraf uygulaması için Google Research Blog'u kullanmayı seçtiklerini açıkladı. Aslında, Google onlara "appsperiments" veya Google'ın "vahşi doğada serbest bıraktığı deneysel uygulamalar" diyor ve bu uygulamalar farklı şekiller yakalamak için yapay zekadan faydalanıyor.

Kaynak: bgr.com

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık