OFPOF

Google'ın Balonları Kullanarak İnternet Sağlama Planı Yapay Zeka ile Mümkün Olacak

-
32
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google'ın Balonları Kullanarak İnternet Sağlama Planı Yapay Zeka ile Mümkün Olacak
282 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google'ın balonlardan kullanıcılar için internet sağlama planı, yapay zeka atılımı sayesinde artık 100 kat daha olası görünüyor.

google'ın Project Loon'u kâğıda dökülüyor olabilir, ancak zaman geçtikçe daha gerçekçi görünüyor. Aslında proje ekibinin son güncellemesi, Project Loon'un herkesin beklediğinden çok daha iyi bir şekilde gerçeğe dönüşebileceğini öne sürüyor.

Project Loon, gökyüzündeki sıcak hava balonları vasıtasıyla internetten daha az alana internet bağlantısı sağlamayı düşünüyor. Buradaki fikir, bu balon kümelerinin, internete ihtiyaç duyan bir alanın üzerine gelip internet sağlayacağıdır.

Uygulamada bu zorluk çıkarıyordu. Örneğin, balonların tek bir yerde tutulması çok zor olmuştu. Öncelikle bunun sonucu olarak, Project Loon'un mühendisleri belirli bir alanı örtmek için 200-300 balona ihtiyaç duyacaklarını belirlediler. Ancak son gelişmeleri bu sayıyı 20 veya 30'a düşürüyor. Bu, mühendislerin gerekli balon sayısının 100 kat azalmasına neden olacağını söylüyor.

Google'ın söylediği gibi, önceki model atmosferdeki jet akışında yüzen balonlara dayanıyordu. Bu, yüksekliğe bağlı olarak değişen hızda farklı yönlerde hareket eden rüzgarlardan oluşuyor. Orijinal tasarım bu rüzgarları balonları hareket ettirmek ve onları belirli bir noktaya koymak için kullanacak. Güncellenmiş sistem balon kümelerine nasıl komuta edileceğini bulmak için AI ve makine öğrenme teknikleri kullanılacak.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.