OFPOF

Google Haritalar Yakında Picture-in-Picture Modu ile Gezinmeyi Kolaylaştıracak

-
310
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google Haritalar Yakında Picture-in-Picture Modu ile Gezinmeyi Kolaylaştıracak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Uygulamadaki en büyük özellik, onu destekleyen çoğu uygulama için Picture-in-Picture modunu etkinleştirme özelliğidir.

Picture-in-Picture modu, kullanıcıların aynı anda iki uygulama kullanmasına veya telefonlarını aynı anda kullanmaya devam ederken bir uygulamanın çalışmasına izin verecek. Akıllı telefonlar için çok kullanışlı olan bu yeni özellik ile uygulama üzerinden gönderilen resimleri veya videoları kontrol ederken Whatsapp'ı kullanmaya da devam edebilirsiniz. Benzer şekilde, google Haritalar için PiP (Picture-in-Picture) modunu destekleyecek yeni bir güncelleme yayımlanmak üzere.

Google, belli başlı birkaç özelliği birkaç hafta önce uygulamaya aktardı ancak uygulamada bugüne kadar tasarlandığı gibi çalışmadı. Kullanıcılar, akıllı telefonlarını kullanırken Google Haritalar arka planda çalışmaya devam ettiğinde, kullanıcılar telefon görüşmelerine cevap verirken veya metin mesajları gönderirken ya da internette gezinirken olumsuz bir senaryo ile karşı karşıya kalabiliyordu.

Picture-in-Picture modunda ise telefonunuzun bir köşesinde ufak bir pencere halinde çalışan Google Maps, haritaların boyutunu en aza indirebiliyor ve istenirse üzerinde iki kez hafifçe tıklanıldığı anında ekranın tamamını kapsayan tam boyut ile ekranı kaplıyor.

Şimdilik, bazı hata ve performans sorunları, Picture-in-Picture modunun başlangıçta olması gerektiği gibi çalışmasını engelliyor. Google Maps PiP işlevselliğinin halen geliştirildiğini ve birkaç hafta içinde kullanıma sunulacağı bilgisini de doğruladı.

Kaynak: nashvillechatterclass.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık