OFPOF

Google Haritalar, Artık Yoldaki Çukurların Konumunu da Gösterecek

-
344
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google Haritalar, Artık Yoldaki Çukurların Konumunu da Gösterecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Hindistan'da trafiğin sıkışmasını önlemek için Google Haritalar yolda oluşan çukurlar hakkında kullanıcılara bilgi verecek.

google Haritalar'ın bir sonraki sürümünde, çukurların yerleri gösterilecek ve çukurun bulunduğu yeri referans olarak kullanan kullanıcılara yön verilecek.

Google Hindistan başkanı Rajan Anand, bu yeni özellik hakkında şöyle dedi: "Bengaluru'da bir çalışma yaptık. Şehir halkının çoğu iki sorunla karşı karşıya; bunlardan birincisi trafik, ikincisi de bir noktadan başka bir noktaya en verimli biçimde nasıl gidileceği yönündeki sıkıntılar. Trafikte, Bengaluru'daki insanlara, başlamadan önce trafik yoğunluğunu kontrol etmeleri için bilgi verdik. Ancak trafiğin kent genelinde ve gün boyu iyi dağılmasına fazla yardımcı olmuyor."

"Ama diğer sorun, yolların çoğunun tek yönlü olması ve trafik polisi, bazı VVIP ziyaretleri veya yol onarım çalışmaları nedeniyle sürekli insanların yönlendirilmesi. İnsanlar trafikte sıkışmış olsalar bile daha uzun bir yolu izleme eğiliminde; çünkü bu yollar, hedeflerine ulaşmaları için alması gereken bilindik yollar. Yeni uygulama insanların ne yapacakları konusunda yeni seçenekler açıyor. İnsanlara kesin bilgiler verecek, 'büyük çukurdan sonra sağa dönün' veya 'en az 1 metre çapında sekiz çukur olduğunu gördüğünüzde sola dönün' gibi bilgiler verecek."

Anand hayatta hiçbir şeyin sabit olmadığını söyledi. "Çukurların kapatılması nadir olmasına rağmen, sadece 0.2 mm yağmur olsa bile yenileri oluşuyor. Uygulamanın uydu görüntülerinden gerçek zamanlı olarak güncellenmesi gerekecek. Yani, banliyölerin endişelenmesine gerek yok. Bir bölgede çukurluk varsa, uygulama daha iyi bir yön vermede yardımcı olacak," dedi.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık