OFPOF

Google, Hafta Sonu Bir Çalışanının Mektubu ile Sarsıldı

-
875
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, Hafta Sonu Bir Çalışanının Mektubu ile Sarsıldı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Çeşitlilik kampanyalarını durdurma ve ideolojik çeşitliliğe odaklanma ihtiyacını konu alan mektup Danielle Brown tarafından eleştirildi.

Hafta sonu boyunca, bir google çalışanı tarafından yazılan 10 sayfalık bir belge, çeşitlilik kampanyalarını durdurma ve ideolojik çeşitliliğe odaklanma ihtiyacı duyduğunu belirtti. Google'ın yeni kurulan Çeşitlilik, Dürüstlük ve Yönetişim Başkan Yardımcılığı, Google çalışanlarına belge hakkında bilgi verdi.

"Google'ın İdeolojik Yankı Odası" belgesi ilk kez Cuma günü yayınlandı ve şirketin ideolojisi için Twitter'a geçen çeşitli çalışanlar tarafından okundu. Belge Cumartesi günü şirketin yazılım mühendisleri ekipleri arasında hala paylaşılıyordu.

Bir erkek yazılım mühendisi tarafından yazılan görev, tartışmalı içeriği nedeniyle örgüt içinde viral davrandı ve kadınlarla erkeğin aynı konumda olmasının, herhangi bir önyargı yüzünden değil, doğasında bulunan psikolojik farklılıklardan ötürü daha az ücret aldığını söyledi.

Durumun ortadan kaldırılması için Google'ın Çeşitlilik, Dürüstlük ve Yönetişim Başkan Yardımcısı Danielle Brown, Google çalışanlarına bir not olarak gönderilen bir yanıt yazdı. Farklılık karşıtı manifestoyu ilk önce bildiren anakart Brown'ın bir Google çalışanından notunu aldı.

Brown, çeşitliliğin ve dahil olmanın Google'ın değerlerinin ve kültürünü geliştirmeye devam etmesinin temel bir parçası olduğunu belirtti. Brown, manifestoda ifade edilen görüşlerin kendisi ya da şirket tarafından onaylanmadığını da belirtti.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık