OFPOF

Google, Gmail Reklamları İçin Ayar Seçenekleri Getirecek

-
278
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, Gmail Reklamları İçin Ayar Seçenekleri Getirecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google, 2017 yılının sonuna kadar ücretsiz Gmail kullanıcılarının gelen kutusunu reklam kişiselleştirme için taramayı durduracak.

google, Gmail konusunda yeni açıklamalarda bulundu. Gmail hizmetini ücretsiz kullanan kullanıcıların gelen kutularını reklamlar ile kişiselleştirmek için artık taramayı durduracağını açıkladı.

Böylelikle gelen kutularımızda artık reklamlar göremeyeceğiz. Ancak bunlar da bir ayara bağlı olacak ve değiştirilebilecek.

Google Cloud'un Kıdemli Başkan Yardımcısı Diane Greene, şirketin bu kararı 23 Haziran'da bildirdiği TechCrunch'ın "diğer Google ürünleri için reklamları kişiselleştirdiğimiz doğrultuda Gmail reklamları getirdiğinden" bu kararı verdiğini söyledi.

Google, bunu G Suite hizmetlerine abone olan işletme kullanıcıları için hali hazırda yapmıyor ancak şimdiye kadar, ücretsiz kullanıcıların gelen kutularını, reklamlarını daha iyi hedeflemek için düzenli olarak tarıyordu. Ardından, bu bilgileri, kullanıcıları hakkında tanıdığı her şeyle birleştirerek kendileri için reklam profilleri oluşturdu.

Xinhua haber ajansı, "Kuzey Carolina'daki Menlo Park'taki teknoloji şirketi, web sitesinde yayınlanan bir bildiride," Tüketici Gmail içeriği, artık herhangi bir reklam kişiselleştirme için kullanılmayacak veya taranmayacak "dedi.

"Gösterilen reklamlar kullanıcıların ayarlarını temel almaktadır. Kullanıcılar, bu ayarları, reklamların kişiselleştirilmesini devre dışı bırakma da dahil olmak üzere istediğiniz zaman değiştirebilir. G Suite reklamsız olmaya devam edecek "dedi.

72 dilde sunulan Gmail, 2004 yılında dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcısıyla ücretsiz, reklam destekli e-posta hizmeti olarak başlatılmıştı. 

kaynak(tech.firstpost.com)

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık