OFPOF

Google, Fotoğraflar Uygulaması ile Uyumlu Bir Kamera Satışı Yapacak

-
269
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, Fotoğraflar Uygulaması ile Uyumlu Bir Kamera Satışı Yapacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Popüler arama motoru Google geleceği şekillendirmek için çalışmalarına devam ediyor ve şimdi de hafif kamera satışına başlayacak gibi görünüyor.

google geçtiğimiz hafta, şirketin fütüristik donanıma daha önceden tartışmalı girişini yansıtan sürpriz yeni bir aygıtı açıkladı.

Google, San Francisco'daki bir etkinlikte Pixel akıllı telefonlarıyla eşleşen küçük, hafif bir kamera olan Google Clips adlı 249 dolarlık ürününü duyurdu. Tablolara, sandalyelere veya diğer yerlere tutturulabilen cihaz, resimleri Google Fotoğraflar uygulamasında veya cihazda saklayabiliyor. Şirket, kullanıcılar için önemli olan konuların fotoğraflarını otomatik olarak algılamak ve çekmek için yapay zeka biçimi olan makine öğrenimini kullandığını söyledi.

Kullanıcılar fark etmeden fotoğraf çekebileceği için tepki yaratan ve tartışmalara sebep olan Google Glass gibi ürünler Google tarafından daha önceden tasarlanmıştı. Google ürün müdürü Juston Payne, "Kamera gibi görünüyor ve gösterge lambası var, bu yüzden herkes aygıtın ne yaptığını biliyor," dedi.

Google, dahili donanımlarında genel olarak kullandığı yeni bir stratejiyi bu cihazda da kullanıyor ve popüler ve ücretsiz web servislerinden bazılarını Clips cihazı ile birlikte paketliyor.

Clips kamerasıyla toplanan görüntüler Google Fotoğraflar uygulamasında ücretsiz olarak saklanıyor ve kaç tane snapshot kaydedilebileceğini sınırlamıyor. Kullanıcılar daha sonra resimlerden filmler hazırlayıp müzik ayarlayabiliyorlar.

Kaynak: www.arkansasonline.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık