OFPOF

Google Files Go, Android Telefonlarda Dosya Yönetimini Basitleştiriyor

-
281
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google Files Go, Android Telefonlarda Dosya Yönetimini Basitleştiriyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Files Go, Google'ın Android Oreo Go Edition işletim sistemi için tasarlanmış yeni uygulama grubunda olmasına rağmen tüm telefonlarda kullanılabiliyor.

google, Android Oreo'nun daha hafif bir sürümünü duyurdu ve Go Edition olarak adlandırdı. Yeni işletim sistemi 1 GB RAM'den daha az belleğe sahip giriş seviyesi akıllı telefonlar için üretildi. İşletim sistemi düşük özelliklerde olan akıllı telefonlar için optimize edilmiş olmasına rağmen Google, Google Assistant, Google Maps, Gmail, Youtube gibi uygulamalarının da daha hafif Go sürümlerini duyurmaya karar verdi.

Bu uygulamalardan bazıları tüm telefonlar için yayınlandı. YouTube Go birkaç ay önce duyuruldu. Şimdi ise Google, Files Go isimli dosya yönetim uygulamasını Play Store'da yayınladı. Tıpkı diğer Google uygulamaları gibi bu uygulama da ücretsiz olarak indirilebiliyor ve kullanılabiliyor.

Klasörün boyutunu görme veya dosyaları bir klasörden diğerine aktarma gibi temel dosya yönetim uygulaması özellikleri 6.0 ve üstü Android cihazlarda bulunuyor. Ancak Files Go uygulaması bu temel işlevlerden çok daha fazlasını yapmaya izin veriyor.

Uygulamanın boyutu yüklendikten sonra 13 MB oluyor. Bu da Google Play Store'daki benzer işleve sahip popüler uygulamalardan çok daha az yer kapladığı anlamına geliyor. Asus'un File Manager uygulaması 28 MB yer kaplarken ES File Explorer 47 MB yer kaplıyor. Orta sınıf veya üst sınıf akıllı telefonlar için çok büyük bir fark olmamasına rağmen bu yeni uygulama 4 GB depolama alanı sunan giriş seviyesi akıllı telefonlar için önemli olabilir.

Kaynak: livemint.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık