OFPOF

Google Feed Tüm Dünyada Yayınlanmaya Başlıyor

-
288
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google Feed Tüm Dünyada Yayınlanmaya Başlıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Temmuz ayından bu yana ABD'deki Android kullanıcıları ile buluşan Feed yakın zamanda tüm dünyaya yayılacak.

google şu anda Feed uygulaması özelliklerini tüm dünyaya yaymış durumda. Özellik, makinenin öğrenmesi ile belirlenecek ilgi alanlarına dayalı olarak kullanıcılara besleme gösterir. Bu özellik Temmuz ayından bu yana ABD'deki Android kullanıcılarına sunuldu.

Engadget’ın yapmış olduğu araştırma ve haberde özelleştirilebilir feed özelliği, Android için Google Apps uygulamasında bulunabilir ve yakında iOS uygulaması için gelecektir denildi.

Bu yayınlar kullanıcı ilgi alanına dayandığından, kullanıcı etkinliğini izlemek gerekir. Uygulamanın doğru şekilde çalışabilmesi için web ve uygulama etkinliğinizin ve konum verilerinin olması gereklidir.

Ancak, kullanıcı ilgi alanlarından daha fazla güncelleme görmek istediğinde veya ilgi alanlarını değiştirmek istiyor ise, ayar bölümlerine gidebilir ve yayını özelleştirebilirler. Kullanıcılar buradan ilgi alanları ekleyebilir veya çıkarları kaldırabilir; ayrıca, belirli yayınları feed'den kaldırabilirler. Bazı çıkar ve yayınların engellenmesi Besleme kartlarından doğrudan da gerçekleştirilebilir.

Bu özellik 19 Temmuz'da ABD'de tanıtıldı.

Sonuçların özelleştirilmesi için Facebook'un News Feed kalıbını takip etmektedir ancak tarama geçmişinizi, uygulama kullanımını, Youtube geçmişini vb. şeyleri de içerdiği için daha fazla veri kullanılmaktadır.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık