OFPOF

Google Duo Sesli Arama Özelliği Tüm Dünyada Bugün Çıkıyor

-
371
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google Duo Sesli Arama Özelliği Tüm Dünyada Bugün Çıkıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Sesli arama özelliğini geçen hafta Brezilya'da duyurduktan sonra Google Duo tüm dünya genelinde bu özelliği kullanıma sunuyor.

Pazartesi günü bir tweet'te, google Allo ve Google Duo Ürünü Müdürü Amit Fulay, "#GoogleDuo Sesli çağrı şimdi dünya çapında kullanıma sunuldu..." açıklamasını yaptı.

Fulay, bu özelliğin Pazartesi günü kullanıma sunulmaya başlandığını belirtmesine rağmen şu anda bazı ülkelerdeki kullanıcılar için bu özellik mevcut görünmüyor ancak bu ülkelerdeki kullanıcıların da bu özelliği yakında görmesi bekleniyor.

Geçen yıl tanıtılan Google Duo uygulaması, iş merkezli olmak yerine tüketici odaklı bir yaklaşım elde etmek amacıyla kısa mesaj uygulaması Allo ile tanıtılan arama devi tarafından basitleştirilmiş bir video çağrısı uygulaması olarak ortaya çıktı. Google, o zamandan beri Google Play Store'dan isteğe bağlı bir indirime dönüştürülmüş olan Hangouts uygulamasıyla işletmelere hizmet etmeyi denedi ve tüketici merkezli özellikleri iki basitleştirilmiş sosyal uygulamaya tanıttı.

Sesli aramalar, başlangıçta basitleştirilmiş bir video görüşmesi uygulaması olduğu için uygulamanın dikkat çeken ilginç bir özelliği. Google Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Mario Queiroz geçen hafta sesli görüşmelerin tüm bağlantı hızlarında iyi olacağını ve verilerin de verimli bir şekilde çalışacağını açıkladı.

Hem Google Allo hem de Duo uygulamaları, kullanıma sunulduktan sonra uygulama tablolarında iyi bir performans elde etmediği için bu, Kaliforniya merkezli şirketten kullanıcıları sosyal uygulamalarına çekmeye yönelik bir başka çaba olabilir.

Kaynak: gadgets.ndtv.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık