OFPOF

Google, Drive Yerine Geliştirdiği Drive File Stream Uygulamasını Yayınladı

-
287
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, Drive Yerine Geliştirdiği Drive File Stream Uygulamasını Yayınladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Aralık ayından itibaren herhangi bir güncelleme yapılmama kararı alındıktan sonra Google yeni geliştirdiği Drive File Stream uygulaması yayınladı.

google, Mac / PC için Google Drive'ın yerini alacak Sürücü Dosya Akışı uygulamasını başlattı. Adından da anlaşılacağı üzere bu uygulama, Google Drive'da depolanan verileri Mac'inize veya PC'nize akışı olacaktır. My Drive ve Team Drive dosyalarınızı doğrudan buluttan akış yapmanıza, disk alanı ve ağ bant genişliğini boşaltmanıza ve senkronizasyon süresini azaltmanıza yardımcı olur.

Bir blog yayınında şirket, 11 Aralık 2017 tarihinden itibaren Google Drive masaüstü uygulaması için desteği durduracağını ve 12 Mart 2018'de uygulamayı tamamen kapatacağını açıklamıştı.

Drive File Stream uygulaması G Suite kullanıcıları için etkinleştirilecek, ancak yalnızca indirme bağlantılarını Drive arayüzünde gösterecektir. Blog, Drive File sistemine erişim ayarlarının 26 Eylül'e kadar erişime açık olmayacağını belirtti. Uygulama herkese açık olduğunda, ayar, G Suite uygulamasında Uygulamalar> G Suite> Sürücü ve Dokümanlar> Veri Erişimi'nde bulunan Sürücü Dosya Akışı için Yönetici konsolunda bulunabilir.

Google blogunda, kullanıcının Ekim 2017'den itibaren Masaüstü cihazlarında Sürücü uygulaması uzaklaştığını görmeye başlayabileceğini belirtti.

Google'ın Temmuz ayında tanıtan diğer bir aracı olan Yedekleme ve Senkronizasyon da olduğu gibi çalışmaya devam edecek. Google, dosyaları ve fotoğrafları bilgisayarda yedekleme işlemini basitleştirmek için "Google'dan Yedekle ve Senkronize Et" aracını başlatmıştı. Yardımcı program, mevcut Google Fotoğraflar masaüstü uygulamasının yanı sıra hem Mac hem de PC için Google Drive istemci uygulamasının yerini alması anlamına gelir.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık