OFPOF

Google, Chrome'da Reklam Yönlendirmelerini Engellemeyi Planlıyor

-
258
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, Chrome'da Reklam Yönlendirmelerini Engellemeyi Planlıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google, Chrome'da can sıkıcı reklam yönlendirmelerini engellemeye başlamayı planlıyor ve planın üç bölümden oluşacağı bildiriliyor.

google Chrome Geliştirici İlişkileri (GCDR) ekibi Çarşamba günü geç saatlerde blog yazısında şöyle yazdı: "Chrome'un açılır pencere engelleyicisi ve otomatik oynatma koruması gibi özelliklerden sonra, önümüzdeki birkaç sürüm boyunca kullanıcılara web'in sunduğu her şeyi sağlamak için tasarlanmış ancak bu tür pek çok istenmeyen davranışa gerek duymadan üç yeni koruma sağlamaya başlayacağız."

Ocak 2018'den itibaren Chrome'un açılır pencere engelleyicisi, bu türden kötü niyetli deneyime sahip sitelerin, Google'ın "Güvenli Tarama" özelliğinin kullanıcıları kötü amaçlı içerikten nasıl koruduğuyla benzer şekilde yeni pencereler veya sekmeler açmasını önleyecek.

Blog yazısında "Bu yönlendirmenin sayfadaki gömülü üçüncü parti içeriklerden geldiği ve sayfa yazarının yönlendirme niyetinde olmadığı," belirtildi.

Google'ın çoğu kullanıcıdan duyduğu bir geri bildirim, bir sayfanın sebepsiz ve beklenmedik bir şekilde yeni bir sayfaya yönlendirilmesidir. GCDR ekibi bununla ilgili şöyle yazdı: "Bu sorunu çözmek için, Chrome üçüncü taraf iframe'lerinden kaynaklanan tüm yönlendirmeler, kullanıcı o çerçeveyle etkileşimde bulunmadıkça yönlendirme yerine bir bilgi çubuğu gösterecektir. Bu, kullanıcıyı okuduğu sayfada tutacak ve bu şaşırtıcı yönlendirme işlemlerini engelleyecektir."

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık