OFPOF

Google Chrome, 3D Grafikleri Arttırdığı Yeni Güncellemesi ile Tasarımcıları Sevindirecek

-
353
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google Chrome, 3D Grafikleri Arttırdığı Yeni Güncellemesi ile Tasarımcıları Sevindirecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

3D grafiklerinde büyük bir artış ile gelen Chrome için en son güncelleme, tasarımcıların ve yaratıcıların sevineceği özellikler getiriyor.

google'ın kendi internet tarayıcısı Chrome, yakın zamanda 3D grafiklerinde büyük bir artış yakaladı ve hiçbir haber vermeden sessizce bu güncellemeyi yaptı. Şirket, yayınlanana dek herhangi bir duyuru yapmaksızın güncellemeyi olabildiğince sessiz tutmayı seçti. Çoğunuz, Chrome'u kullanırken 3D web grafiklerinizde bir artış fark etmişsinizdir ancak güncellemeyi bilen kişi fazla yoktu.

Güncellemeyi yayınlayan şirket, Chrome 56 ve sonraki sürümlerinin WebGL 2.0 standardını da destekleyeceğini açıkladı. Böylece kullanıcılar artık yeni doku türleri, ses tabanlı efektler ve ton eşlemesi gibi görsel efektlerle birlikte önemli ölçüde daha hızlı bir performans görebilecekler. En yeni güncellemenin en önemli noktası, Chrome'un şimdi daha yeni mobil oyunlarda görülen benzer OpenGL ES 3 spesifikasyonuyla aynı olması olacak.

Şu andan itibaren, bazı grafik ayrıntılarını kaybetmeden telefonunuzu Chrome ile senkronize etmek mümkün olmayabilir. En son güncelleme, avantajlarından yararlanabilecek kullanıcılara geniş seçenek yelpazesi getiriyor.

Kullanıcılar, tarayıcının tüm masaüstü sürümlerinde yükseltmeyi görebiliyorken, Android için hazırlanmış sürüm, cihazlar kısa bir süre içinde gelecek. Bu tamamen yeni bir gelişme değil, şirketin rakipleri Firefox ve Opera'nın WebGL 2.0 desteğine sahip olması nedeniyle biraz gecikmişti ve Chrome'dan gelen bu haber beklenen bir gelişme oldu. Tasarımcılar ise denemek için şimdiden fazlasıyla heyecanlı. ilerleyen günlerde Google'ın bu tip grafik üzerine birkaç güncelleme daha alması söz konusu olabilir. 

Kaynak: gizbot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık