OFPOF

Google, Çeşitlilik Karşıtı Mektubu Yayınlayan İşçisinin İşine Son Verdi

-
300
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, Çeşitlilik Karşıtı Mektubu Yayınlayan İşçisinin İşine Son Verdi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Geçtiğimiz günlerde firmayı sarsan bir mektubun sahibi James Damore'nin işine son verildi ve o da hakkını aramaya başladı.

google geçtiğimiz günlerde, 10 sayfalık çeşitlilik karşıtı manifesto'nun yazarı olan James Damore'yu işten çıkardı. Belge viral olduktan sonra, yalnızca Google çalışanları değil, belgeyi de okuyan birçok kimseden çok fazla bilgi alındığı iddia edildi.

Geçen hafta, Damore tarafından yazılan 10 sayfalık bir belge, Google'ın çeşitlilik kampanyalarını durdurması ve "ideolojik" çeşitliliğe odaklanması gereğini dile getirdi. Erkeklerle aynı pozisyonda olan kadınlara, herhangi bir önyargı yüzünden değil, cinsiyetler arasındaki biyolojik farklılıklar yüzünden daha az para verildiğini söyleyen mektup hem teknoloji dünyasında hem de Google firması içerisinde büyük yankı uyandırmıştı.

Damore, Bloomberg'le yaptığı röportajda, Google'ın kendisini kovmak yönündeki kararından dolayı zarar gördüğünü ve ihanete uğramış hissettiğini söyleyerek pozisyonunu savunmaya çalıştı. Damore'ye göre, bir ay önce de 10 sayfalık not yazmıştı ve ondan beri bu mektuba birkaç ekleme yapılmıştır. Damore, "Güncelleştirme yaptıktan sonra çok fazla geri bildirim aldım, şimdi belgenin ne olduğu, büyük oranda inanıyorum ki bu konularda bilimsel görüş birliği sağlanıyor" dedi. Belgeyi, Google'ın çeşitli programlarının yanı sıra bireysel Google Çalışanlarıyla paylaştığını iddia ediyor; ancak kimse bu fikirler için onu kınamıyordu. Viral hale geldikten sonra üst yönetimin onu utandırmaya başladığını söylüyor.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık