OFPOF

Google Camera Port Güncelleme Alıyor

-
266
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google Camera Port Güncelleme Alıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google Camera Port, Snapdragon 820 ve sonraki sürümleri çalıştıran cihazlarda RAW desteğini etkinleştiren güncelleme alacak.

google, 4 Ekim'de yeni Pixel akıllı telefon serisini başlatmaya hazırlanıyor ancak ilk Pixel akıllı telefonunu Android'in amiral gemileri arasında ön plana çıkartan en önemli özelliklerden biri kamera yazılımıydı. Pixel'deki Google Kamera, özel olarak HDR + moduyla geldi ve daha sonra gayriresmi olarak Ukranian geliştiricisi B-S-G tarafından taşındı.

Taşınan Google Kamera uygulaması, HDR + desteği ile şimdi, Google tarafından yapılan stok uygulamasında daha iyi olan yeni eklemeler ve iyileştirmeler getiren bir güncelleme aldı. SlashGear tarafından hazırlanan bir rapora göre, uygulama RAW dosyalarını destekliyor ve görüntüleri DNG dosyaları olarak kaydedebiliyor. Yeni özellikler uygulamanın 'deneysel' sütununa eklendi ve henüz birçok cihazda geliştirici tarafından test edilmediği için kararsız olduğu bildirildi.

Raporda, RAW işleme desteğinin Qualcomm'un Snapdragon 820 ve daha üstünü çalıştıran cihazlar tarafından kullanılabileceği belirtiliyor. Rapordaki Android Başlıkları, uygulamanın RAW işlemeyi etkinleştirmeye çalışırken çöktüğü bildirilen bir Exynos 8890 ile çalışan Galaxy S7 Edge'de uygulamayı test etti.

Yeni eklenen özelliklere bir göz atmaya istekli olanlar, önceden Google Kamera bağlantı noktasına sahip olan kullanıcılar, yeni özellikleri çalıştırmak için uygulama verilerini temizlemek zorunda kalabilirlerse de APK'yi çeşitli sitelerden indirebilecek.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık