OFPOF

Google Bir İlkokuldaki Öğrencilere Kodlama Öğretiyor

-
407
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google Bir İlkokuldaki Öğrencilere Kodlama Öğretiyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Teknoloji devi Google, Mountain View İlkokulu'ndaki öğrencilere kodlama öğretiyor.

Mountain View İlkokulu öğrencileri, Cuma sabahı google temsilcileri ile birlikte kodlamada kendilerine rehberlik edildiği bir ders aldı.

Google CS First etkinliği, 4.600'den fazla okulda gerçekleştirilen ülke çapında bir etkinlik olması ile öne çıkıyor. Mountain View İlkokulu ise program için seçilen ilk Kuzey Carolina okulu.

Google sözcüsü Alex Sanchez olaydan önce, 4-6. sınıflardaki öğrencilerin olay sırasında kısa bir projeyi kodlayacağını söyledi.

İki öğrenci bir dizüstü bilgisayar üzerinden Scratch adlı bir program kullanarak çalıştılar. Program, kod yazmak yerine sürükleyip bırakma blokları aracılığıyla kodlama yapmaya izin veriyor.

Sanchez, "Bugün burada olduğumuz için çok heyecanlıyız. 'Denizlerdeki Macera' adlı kısa öyküyü kodluyorlar," dedi. "Onlara, gelecekte başarı için gerçekten kritik olduğunu düşündüğümüz değerli becerileri öğretiyor."

Sanchez, ABD'de yaklaşık bilgisayar bilimleri alanında 5000 iş boşluğunun bulunduğunu söyledi. Uzmanlar, 2020'ye kadar bu rakamın iki katına çıkacağını söylüyorlar.

"Bu becerilerin birçoğu, çocuklar için ilerlemeye ayak bastığı için inanılmaz derecede değerlidir. Onlara havalı şeyler yapmaları ve kod yazmalarını sağlamak için ilham vermek istiyoruz," dedi. "Kodlama, sadece bir ve sıfırdan çok daha fazlasıdır. Onların çevrimiçi yaratıcı olabilmeleri için bu bir fırsat."

Kaynak: hickoryrecord.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık