OFPOF

Google, Bengaluru Merkezli Start-up Halli Labs'ı Satın Aldı

-
256
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, Bengaluru Merkezli Start-up Halli Labs'ı Satın Aldı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yapay zeka hayallerine yeni bir ivme kazandıran Google, Bengaluru merkezli Start-up Halli Labs'ı satın aldı.

Kanada merkezli 'köy' anlamına gelen Halli daha sonra google tarafından onaylanan bir blog yazısı haberi ile bu duyuruyu yaptı. "@Phangay ve @halli_labs ekibine Google'a hoş geldiniz. Çarşamba günü Google'ın Başkan Yardımcısı Product Managment, Sezar Sengupta'yı tweetledi ve bazı güzel şeyleri bir araya getirmek için sabırsızlıkla bekliyoruz'' notunu düştü.

Pankaj Gupta tarafından kurulan firma, derin öğrenme ve makine öğrenme sistemleri oluşturma üzerine yoğunlaşmıştı ve firmanın bir blog yazısında "Halli Labs ekibinin Google'a katılmasıyla ilgili haberi paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz" dedi. Makale sonrası ise, "Halli Labs, insanların yapmak istedikleri her şeyi daha kolay ve daha iyi yapabilecek teknolojiye yardımcı olması için modern AI ve ML tekniklerini eski sorunlara ve alanlara uygulayacak şekilde kuruldu."

TechCrunch'a göre, Gupta, heyecanla öneri ve kişiselleştirme gerçekleştirmeyi içeren ilginç bir geçmişi olan bir veri bilimcisi ve diğer girişimci girişimler arasında artık yok olan Hintli Airbnb rakibi Stayzilla'da CTO rolü şeklinde yorumladı: "Google'dan daha iyi bir yer. Bu amaca ulaşmamızda bize yardımcı olun. Dünyanın dört bir yanında daha fazla kişinin eline daha fazla teknoloji ve bilgi almak için Google'ın "Bir Sonraki Milyar Kullanıcılar" ekibine katılacağız. Hiçbir zaman daha heyecanlı olamadık!''

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık