OFPOF

Google Assistant Uygulaması Şimdi Play Store’da

-
294
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google Assistant Uygulaması Şimdi Play Store’da
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Geçen yıl Pixel ve Pixel XL cihazlarıyla birlikte başlatılan Google Assistant, Google için etkileyici bir dijital asistan olmayı başardı.

Şirket, Pixel cihazlarının dışında ve bazı durumlarda Marshmallow kullanan cihazlarda kullanılmasını sağladı. En son yapılan açıklamada google, daha hızlı güncellemeler sağlamak için Play Store'da bir Google Asistan uygulaması ekledi.

Ancak yardımcı olmayan destekleyici cihazlara sahip olanlar henüz sevinemezler. Google Assistant uygulaması yalnızca destekleyen telefonlarda (Android Marshmallow, Nougat ve Oreo çalıştıran uygulamalar) çalışır. Asistan uygulaması tüm yeni özellikler ile birlikte gelmez, ancak temelde Asistan'a bir giriş noktası görevi görür. Asistan'ı etkinleştirmek için artık 'Ok Google' demek ya da uzun süre ev düğmesine basmanız gerekmeyecek sadece Asistan uygulamasına dokunduğunuzda gidebilirsiniz.

Android Merkezi'ne göre bu özellik, Google'ın yazılım güncellemelerini daha hızlı Google Asistanına sürmesine, tüm OS'nin kendisinin güncellenmesine veya sunucu tarafı sürümlerine çok fazla güvenmesine izin verecek.

Asistan uygulamasının Play Store açıklaması "Google Asistan uygulaması, telefonunuzda bulunan Asistan'ı başlatmanın başka bir yolunu sunar: Google Asistanıza bir dokunuşla hızlı bir şekilde erişmenize izin verir. Yine de yardımcınıza Erişmek için uygulama tuşuna basın ve ev düğmenizi basılı tutarak veya "Tamam Google" diyerek giriş sağlayabilirsiniz.'' şeklindedir.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık