OFPOF

Google Arama Motoruna İş İlanları Özelliği Gelecek

-
251
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google Arama Motoruna İş İlanları Özelliği Gelecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

İlk olarak Amerika’da denenecek uygulama, tüm iş ilanlarını tüm detayları ile arama sayfasına dökecek.

Devam eden google I / O 2017'de arama moturu devi arama hizmetini kullanmak için yeni bir sebep daha geliştirdiklerini açıkladı, bu yeni özellik iş avcılığı olarak tanımlandı. Google CEO'su Sundar Pichai, Google Search'te çalışan ve her türde işi aramak ve kategorilere ayırmak için makine öğrenimi kullanan "Google for Jobs" adlı yeni bir hizmet üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Pichai, içerisinde bulunan yüzlerce geliştiriciyi, arama motorunun kısa bir önizlemesini ve sadece ileri teknoloji mesleki işleri değil, aynı zamanda servis endüstrisini ve giriş seviyesi kayıtları bulmayı, ayırmak için makine öğreniminin nasıl kullanıldığını ve çalıştığını açıkladı.

Google'ın yeni arama teklifinin arkasındaki düşünce, iş arayanlarla işverenlerin en iyi ve en yakın şekilde bir araya gelebilmesi ve daha hızlı çözümler üretebilmek adına olduğu belirtildi.

Google Arama’da iş aramaları yazarak kısa sürede tüm iş ilanları ve iş verenler karşımıza listelenecek. Bu özellik ilk olarak da amerika’da uygulanacak.

Şu anda, Google LinkedIn, Pichai ve diğerleri gibi geleneksel iş arama sağlayıcılarıyla çalışıyor ve kullanıcılara, arama sonuçlarını başlık, kategori, yayınlanan tarihe göre filtrelemesine yardımcı olacak çeşitli araçlar geliştiriyor ve hatta tam veya yarı zamanlı mı onu bile belirtecek.

Buna ek olarak, iş arayan kişiler ayrıca, potansiyel iş yerinde işe gidip gelme zamanları hakkında fikir edinecek ve bu da işe başlayıp başlamaması konusunda karar vermelerine yardımcı olacaktır.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık