OFPOF

Google, Android'deki Chrome'a Adblocker Yerleştirecek

-
308
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, Android'deki Chrome'a Adblocker Yerleştirecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yeni Google Chrome reklam engelleyici yakında mobil ve masaüstü de dahil olmak üzere tüm tarayıcı sürümlerine geçecek.

google, üçüncü taraf eklentileri olmaksızın temiz tarama deneyimi sunmak amacıyla dahili bir reklam engelleyici ile Android için Chrome'un Dev ve Canary sürümlerini güncelledi.

Yeni Google Chrome reklam engelleyici yakında, bu yılın başlarında Daha İyi Reklamlar Koalisyonu ile Google işbirliğinin bir parçası olarak, mobil cihazlar ve masaüstü de dahil olmak üzere tüm tarayıcı sürümlerine geçecek.

Şu anda, reklam engelleyici oldukça basit ve kullanıcıların yalnızca tarayıcı ayarlarını hizmet biçiminde etkinleştirmesine veya devre dışı bırakmasına izin verdiği için özelleştirme sunmuyor. Reklamlar bölümü varsayılan olarak kapalı olarak geliyor, bu nedenle kullanıcıların bu özelliği kullanmak için seçeneği açık konuma getirmesi gerekiyor.

Reklam engelleyici, Google'ın kendi ayarına göre çalışacak, çünkü şirket yalnızca müdahaleci reklamlar gösterme eğiliminde olan sitelerdeki reklamları engellemek istiyor.

Google, "Chrome her zaman web'e göz atarken mümkün olan en iyi deneyimi sunmaya odaklanmıştır. Örneğin, can sıkıcı oldukları gerçeğinden hareketle yeni sekmelerdeki pop-up'ları engelliyor. Koalisyon ve diğer sanayi gruplarıyla diyalogda, Chrome'un, 2018'in başından itibaren Better Ads Standards ile uyumlu olmayan web sitelerinde (Google'ın sahibi olduğu veya Google tarafından sunulanları da içeren reklamlar) gösterilmesini durdurmayı planlıyoruz," dedi.

Kaynak: www.deccanchronicle.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık