OFPOF

Google 2016 ABD Başkanlık Seçimlerinde Rus Müdahalesine Soruşturma Başlattı

-
241
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google 2016 ABD Başkanlık Seçimlerinde Rus Müdahalesine Soruşturma Başlattı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook’un 100.000 $’lık reklam kampanyasını ortaya çıkarmasından sonra Twitter da birçok hamle yapmıştı.

Rapora göre, Twitter, 2016 ABD başkanlık seçimlerine karışmak için kullanılan 200'den fazla sahte Rus hesabı silindikten sonra, google'ın hizmetlerinin Rus müdahalesinde oynayabileceği rolü hakkında bir soruşturma başlattığını belirtti.

Wall Street Journal, Cuma günü geç saatlerde yayınlanan bir bildiride, "Google, Rus bağlantılı varlıkların ABD seçimlerinden önce seçmenleri manipüle etmeye çalışmak için reklamlarını veya hizmetlerini kullanıp kullanmadığını belirlemek için kapsamlı bir iç soruşturma yürütüyor" dedi. Facebook, Rus ajanların kampanyayı etkilemek için reklam platformunu nasıl kötüye kullanabileceğini araştırmaya başladı. sosyal medya devi, cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında platformunda 100.000 $ değerinde Rus siyasi reklamlarının varlığı ile ilgili ayrıntıları açıkladıktan sonra şiddetli sahte haberlerle karşılaşıyor. Üç teknoloji devinin, ABD'li cumhurbaşkanlığı seçimlerine müdahale etmek için yabancı aktörlerin sosyal medyayı nasıl kullandıklarını incelemek için 1 Kasım'da bir Senato İstihbarat Komitesi panelinde ifade vermeleri istendi.

Twitter Cuma günü yaptığı açıklamada, 200'den fazla sahte Rus hesabı silindiğini ve Rusya Today'i satın aldığını Amerikalı kullanıcıların hesaplarını hedef alarak satın aldığını açıkladı. Mikro blog platformu, blog yazısında "Bu devam eden bir süreç ve araştırmacılarla işbirliği yapmaya devam edeceğiz" dedi. Twitter, ''2016 ABD seçimlerinde Rus müdahalesine yönelik soruşturmalara ilişkin olarak kongre komiteleri ile diyalog içerisindeydi."  dedi.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık