OFPOF

Gmail Kullanıcıları Artık Videoları İndirmeden Önizleme Yapabilecekler

-
304
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gmail Kullanıcıları Artık Videoları İndirmeden Önizleme Yapabilecekler
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Gmail'in yeni özelliği kullanıcılara gelen e-postalarda eklenti olarak bulunan videoların indirilmesine gerek kalmadan önizlemesine olanak tanıyor.

Gmail kullanıcıları son zamanlarda birçok yeni özellik kazandılar. Birkaç gün önce, e-posta istemcisi kullanıcıların telefonda e-posta yoluyla para göndermesine olanak tanıyan özelliği aldı. Şimdi, bir başka kullanışlı özellik daha Gmail kullanıcıları için geldi.

Bu yeni özellik eklendiğinde, Gmail kullanıcıları e-posta olarak gelen videoları izleyebilecekler. Gmail, video eklerini yayınlamaya başladığında kullanıcılar indirme işlemi olmadan bile bu video eklerini izleyebilecekler. En son güncelleme google Drive ve Youtube tarafından kullanılan yayın altyapısını Gmail'e getirdiği için mümkün olacak. Gmail, yalnızca 25 MB'ye kadar olan eklere izin verdiğinden, yalnızca 25 MB'lik küçük videolarla çalışacak.

Ekte daha büyük dosyalar varsa, aynı dosya Google Drive'a yüklenir. Kullanıcılar oradaki büyük videoları indirmeden izleyebilir. Bu şekilde, Gmail kullanıcılarının artık kısa klipleri indirip arkadaşlarına ve ailelerine göndermeleri zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Resmi Google blogunda belirtilene göre, video eki oynatma özelliği birçok kullanıcıya yansıtıldı ve e-postada videoya ait küçük resim görülüyorsa bu videolar Gmail üzerinden oynatılabilir. Google bu özelliği kullanıma sunmaya başlamış olsa da, tüm Gmail kullanıcılarının bu özelliği kendi gelen kutularında görmeleri birkaç hafta sürecek gibi görünüyor.

Kaynak: gizbot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık