OFPOF

Gençlerin Yaklaşık Yüzde 60'ı Sosyal Medya Sitelerine Ara Verdi

-
424
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gençlerin Yaklaşık Yüzde 60'ı Sosyal Medya Sitelerine Ara Verdi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yapılan bir anket çalışması ABD'deki gençlerin büyük çoğunluğunun sosyal medya hesaplarına bazen ara verdiklerini ortaya koydu.

Ortak stereotip, gençlerin her gün sabahtan akşama kadar telefonlarından ayrılamadıklarını gösteriyordu. Ancak, yapılan bir anket çalışmasının bulduğuna göre ABD'li gençlerin yaklaşık %60'ı gönüllü olarak sosyal medyada bir mola almayı tercih ettiler.

Associated Press-NORC Halkla İlişkiler Araştırmaları Merkezi'nden yapılan anket, 13 ila 17 yaşlar arasındaki gençleri inceledi ve sosyal medyanın sağladığı arkadaşlar ve ailelerle olan bağ hissine değer verdiğini buldu. Çok daha az sayıda genç ise sosyal medyayı her zaman en iyi yanlarını göstermek zorunda olmak gibi olumsuz duygularla ilişkilendirdi.

Perşembe günü yayınlanan anket, gençlerin sosyal medyadan kopmalarının tipik olarak bir hafta veya daha uzun olduğunu ve bu çocukların daha fazla molaya kapılma ihtimalinin daha yüksek olduğunu tespit etti. Gençlerin neden mola verdiklerini de belirtmelerine izin verildi. Sosyal medyaya ara veren gençlerin yaklaşık üçte ikisi en az bir gönüllü sebep gösterdi. Genç araştırmacılar ve gençler ile teknoloji kullanımı konusunda uzman olan Amanda Lenhart, gençlerin sosyal medya profillerine "kelepçelendiği" konusunda daha kapsamlı bir anlatıma karşı geldiği için anketin sonucuna şaşırdığını söyledi.

Bugünün gençleri sosyal medyadan önceki zamanı hatırlamayabilir. MySpace 2003 yılında kurulmuştu. Eğer halen devam ediyor olsaydı, bugün 14 yaşında olurdu. Facebook, MySpace'e göre bir yaş daha genç. Instagram ise 2010'da başlatılmıştı.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık