OFPOF

Fransa’dan Facebook'a Gizlilik Uyarısı

-
291
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Fransa’dan Facebook'a Gizlilik Uyarısı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Fransız hükümeti, Facebook ve WhatsApp arasındaki bilgi servisinin kullanıcıların denetiminde olması gerektiğini savundu.

Geçtiğimiz yıl İngiltere’de de hemen hemen aynı problemi yaşayan ve hükümet ile arası açılmaya başlayan Facebook şu an aynı problemi Fransa’da da yaşamak üzere. Fransız gizlilik savunucu yetkililere göre Facebook kullanıcılarının Whatsapp bilgilerini paylaşmama veya kullanıcıdan izin alarak paylaşma konusunda şirket ile bir görüşme yaptı ve bu konularda daha dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

2014 yılında Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, 2016 yılında sosyal medya grubuyla bazı kullanıcı verilerini paylaşmaya başlayacağını ve Avrupa gizlilik gözlemcileri tarafından da bunun için izin aldığı açıklanmıştı. Ancak Ekim aylarından bu yana da Avrupa Birliği bu konunun üzerine daha çok durmaya başladı ve çözümler üretilmesini sağlamaya başladı.

Fransız hükümetine bağlı ve bu süreci de destekleyen bir milletvekili konu ile ilgili olarak ise; "WhatsApp, telefon numaralarını iş zekası amacıyla Facebook ile paylaşmakta ve kullanıcının onayını almadan paylaşımı yapıyor ve böylelikle kullanıcıların telefon numaraları da ortaya çıkıyor.” dedikten sonra sözlerini şu şekilde tamamladı; "İş zekası için veri aktarımını reddetmenin tek yolu, uygulamayı kaldırmaktır.”

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık