OFPOF

Flipkart ve Amazon Arasındaki Savaş Isınmaya Başladı

-
363
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Flipkart ve Amazon Arasındaki Savaş Isınmaya Başladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Flipkart Hindistan e-ticaret piyasasında Amazon Hindistan’ın en büyük rakibi olmak için büyük yatırımlar yapmaya başladı.

Her sene 100 milyon yeni internet kullanıcısı ile Amazon Hindistan'a olan ilgi artıyor ancak yerli rakibi Flipkart'taki yeni ve büyük bir yatırım, hızla büyüyen e-ticaret pazarına hakim olma mücadelesinin ısınmaya başladığı anlamına geliyor. Flipkart, Microsoft, eBay ve China's Tencent gibi önde gelen uluslararası şirketlerin Hintli bir girişim tarafından şimdiye kadar elde edilen en büyük miktarların arasında 1.4 milyar dolarlık yatırım taahhüdünde bulunduklarını açıkladı.

10 yaşındaki e-ticaret şirketi, Seattle merkezli devi Hindistan'ın 1.25 milyar nüfusunu global bir stratejik önceliğe getirdikten sonra Amazon'la rekabet edebilmek için gerekli tüm yardıma ihtiyacı var ve yatırım fonlarında 5 milyar dolar ayırdı. International Data Corporation'ın Güney Asya direktörü Jaideep Mehta, "Amazon'la pazarda savaşmak için çok miktarda nakit paraya sahip olmaları gerekiyor ve büyük yatırımlar yapmaları gerekiyor." dedi.

google'a göre, her üç saniyede bir Hintli ilk kez internete bağlanıyor. Şu an internetten üç Hintliden birinin faydalandığı ancak sayıların artması özellikle akıllı telefon kullanımının artması nedeniyle gerçekleşeceği ve aktif kullanıcının 2020 yılına kadar 300 milyona ulaşması bekleniyor. McKinsey analisti Ashish Tuteja, Hindistan'daki çevrimiçi satışların yüzde 70'inin akıllı telefonlarla yapıldığını söyledi. AFP'ye verdiği demeçte "Piyasa neredeyse mobile döndü." dedi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık