OFPOF

Firefox, Sitelerdeki İzleyicileri Devre Dışı Bırakarak Daha Hızlı ve Daha Güvenli Bir İnternet Deneyimi Sunabilir

-
529
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Firefox, Sitelerdeki İzleyicileri Devre Dışı Bırakarak Daha Hızlı ve Daha Güvenli Bir İnternet Deneyimi Sunabilir
0 izlenme
Ofpofer
-

Kullanıcı güvenliğini ön planda tutan Mozilla Firefox tarayıcısı yeni özelliğiyle beraber daha hızlı ve güvenli bir internet deneyimi sunacak.

Firefox, gizlilik bilincinin baskın şekilde yerleştiği nadir tarayıcılardan biridir. Gizliliği koruyan bir profilin yanı sıra arkasında büyük bir geliştirme ekibi ile birlikte kullanıcılarına iyi hizmetler vermektedir. Sadece Android cihazlarda değil, bilgisayarlarınızda da kullanabilirsiniz. Mozilla, gizliliğinizi arttırmak için önümüzdeki aylarda bir Dizi yeni özelliklerin ekleneceğini duyurdu. Bu özellik yenilemelerinin genel olarak gizlilik korumasını kapsadığını söyleyebiliriz. Burada hedef, siteler arası izleme sistemlerin bloke edilerek kullanıcılara vpn kalitesinde hızlı ve güvenli bir deneyim sunmak.

Siteler arası izleyiciler yalnızca gizlilik konusunu ilgilendiren yazılımlar değil, bunun yanı sıra sayfa yüklemelerini de yavaşlatırlar. Ghostery tarafından yapılan bir çalışma sonucunda, bir siteyi yüklemek için ortalama sürenin %55.4'ünün, izleyicilerin yüklenmesi için harcandığını görüldü. Hızlı internet bağlantılarına sahip olan kullanıcılar için büyük bir sorun teşkil etmese de, daha yavaş bağlantılara sahip olanlar için bu tam bir eziyet haline geliyor. İzleyicileri devre dışı bırakmak, sayfanın yüklenme süresini artırırken gizliliğinizin korunabileceği anlamına da gelir. İzleyiciler ve sayfa yükleme zamanını etkileyen diğer faktörler Firefox Nightly güncellemesinde devre dışı bırakıldı. Son güncellemeyi yükleyerek kavuşabileceğiniz bu özellik sayesinde izleyicileri devre dışı bırakarak sitelere erişiminizi daha hızlı bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Kaynak: xda-developers.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık