OFPOF

Facebook’un Almanya Seçimleri İçin Yeni Geliştirilen Araçlarında Başarılı Sonuca Ulaşıldı

-
242
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook’un Almanya Seçimleri İçin Yeni Geliştirilen Araçlarında Başarılı Sonuca Ulaşıldı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

ABD, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde birçok sahte haber ve sahte hesap ile uğraşan Facebook Almanya seçimleri öncesinde yeni araçlar geliştirmişti.

Facebook, blog yayınlarına göre, yakın tarihli Almanya seçimleri sırasında bahsedilen sorunun üstesinden gelebilecek araçlar ile geldi. Facebook, seçimler sırasında 10.000 sahte hesabı kaldırdıklarını söyledi. Bu hesaplar şüpheli faaliyetlerden dolayı takip edildi.

İkincisi, İlgili Makaleleri test etmek için makine öğrenimi kullandı. Clickbaity makalelerinde ve spam makalelerinde ve videolarda artışla birlikte, makine öğrenme teknolojisi ile birlikte onların kaldırılması sağlandı.

sosyal medya kullanıcıları için sosyal paylaşım devi onlara NewsFeed'deki farklı siyasi partilerin gündemlerini karşılaştırma seçeneği sundular. Bunun dışında bir Seçim Hubı Facebook'ta başlatıldı. Bu, halk temsilcilerini ve seçim oylarını görmelerini sağladı. Bunu, temsilcileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için uygulama içi bildirimler izledi.

Bunun dışında hükümet yetkilileriyle birlikte eğitim de içeren çevrimiçi güvenlik konularında çalışmak için çabaladı. Üstelik medya evleriyle işbirliği içinde çalıştı. Infact, medya evleri tesislerini kullanarak Facebook'un Lives'ini Facebook'un ofislerinde öne çıkarabilir.

Medyada Pazar günü çıkan haberlere göre, sosyal medya devi Facebook tarafından "tacizli haberler"in önsözünü ABD'de gerçeğe aykırı addedilen hikayeleri "tartışmalı" olarak nitelendirmeye başladı. Yeni özellik, Snopes ve Politifact gibi partizan olmayan üçüncü parti organizasyonlarını, kullanıcılar tarafından sahte olarak bildirilen gerçeklerin doğru olduğunu değerlendirmek için kullanıyor.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık