OFPOF

Facebook, Yüz Tanıma Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

-
283
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, Yüz Tanıma Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook'un mağazaların müşteri hizmetlerini geliştirmesine yardımcı olmak için yüz tanıma teknolojisi geliştirdiği bildirildi.

Facebook'un üst düzey mağazalardaki kameralara bağlı bir yüz tanıma aracının geliştirilmesi için çalıştığı bildirildi. Sosyal ağ devinin bu yüz tanıma aracı ile mağazalardaki çalışan personellerin müşterinin kullanıcı profiline göz atarak müşteri hizmetlerini iyileştirmesini sağlayacağı bildirildi.

Facebook'un, Facebook profili olan müşterileri kalabalık tarama teknolojisinden yararlanarak tanıyacağı söyleniyor. Milyarlarca kişinin kullandığı Facebook'un, müşterinin duygularını ve hangi markaları tercih ettiklerini ölçen bir teknoloji için patent başvurusunda bulunduğu bildirildi.

The Times tarafından bildirilene göre Facebook, patent başvurusunda mağazaları ziyaret eden müşterilere daha iyi bir müşteri hizmeti sunmak istediğini belirtti. Facebook ayrıca mağazalarda kasada ödeme yapılmasına izin vermek için yüz tanıma teknolojisi üzerinde de çalışıyor. Teknoloji son yıllarda hızla gelişiyor ve Apple geçtiğimiz aylarda yeni gelişmiş yüz tanıma teknolojisini tanıtmıştı. Apple'ın yüz tanıma teknolojisi de kullanıcıların iPhone cihazları ile ödeme yapmadan önce yüz tanıma özelliğini kullanabilmelerine olanak tanıyordu.

İlerleyen günlerde Facebook'un başvurduğu yüz tanıma teknolojisi patentinin mağazalarda kullanılıp kullanılmayacağını hep beraber göreceğiz.

Kaynak: thedrum.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık