OFPOF

Facebook, Yerel Haberler Sayfası Geliştiriyor

-
284
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, Yerel Haberler Sayfası Geliştiriyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook geliştiricileri “Today In” adı verilen bölümün şu an test aşamasında olduğunu açıkladı.

Facebook, kullanıcılarını yerel haberler konusunda bilgilendiren bir bölüm test etmeye başladığını geçtiğimiz gün resmi bir blog yayını ile duyurdu. 'Today In' adlı bu yeni bölümde, yerel makamlardan ve yayıncılardan çevredeki insanlara haberler gösterecekler. Yani belirli bir şehirdeki ve bölgedeki haberler direkt olarak yayıncıların kendisinden kullanıcılara ulaşacak.

Recode’un verdiği bir rapora göre, “Today In” adı verilen yeni bölüm ABD'nin altı şehrinde test edilmeye başlandı. Bu girişimin, Facebook ve geçen yıl başlayan haber endüstrisi arasında güçlü bağlar kurmak için hazırlanan bir metot olan Gazetecilik Projesi inisiyatifinin bir parçasının olduğu açıklandı. Yeni bölüm, yerel yayıncıların hikayelerini ve yerel yetkililerin acil güncellemelerini gösterecek. Bulunduğunuz yere göre size ait yerel haberler sizin bulunduğunuz yerden sağlanacaktır.

Yerel yayıncılar, bölgedeki sahte haberleri filtrelemek için şirketin Haberler Ortaklığı ekibi tarafından onaylanacak. 2016 ABD seçimlerinden sonra sahte haberlerden kurtulmak için sürekli olarak yeni projeler geliştiren Facebook ekibi bu yeni “Today In” bölümünün de büyük ölçüde sahte haberler önüne geçeceğine inanılıyor.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık