OFPOF

Facebook ve Messenger Eski Sürümleri Çalıştırmamaya Başlayacak

-
391
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook ve Messenger Eski Sürümleri Çalıştırmamaya Başlayacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook, Çarşamba günü aldığı karar ile eski sürümlerine erişimleri kapattı.

Facebook uygulaması ve Messenger uygulaması yakında bu uygulamaların eski sürümü yüklü olan birçok akıllı telefonda çalışmayı durduracak. Çarşamba günü Independent'da yayınlanan bir rapora göre, Facebook, v55 ve Android'deki Messenger'ın da dahil olmak üzere sadece eski sürümlerini çalıştıran cihazlara destek vermemeye başlayacak, ancak yeni sürümün kullanılabileceği cihazlarda güncellemeler ile kullanıcılar yeni sürümler ile buluşturulacak, aslında biraz da zorla bu sürümlere geçişleri sağlanacak diyebiliriz.

Ayrıca, Facebook ve Messenger uygulamaları Windows Phone'daki desteği de durduracak. Çünkü milyonlarca Windows phone kullanıcısı bu söylentilerden dolayı tepkiliydi. Uzun bir süredir bu konu tartışılıyordu ve artık resmiyet kazandı. Rapor, "Aniden her iki uygulamayı da çalıştıramayacağınızı fark ederseniz, Facebook, en son sürüme güncelleme yapmayı veya platformun parçalanmış bir sürümü olan Facebook Lite'a geçilmesini öneriyor demektedir.'' şeklinde bir açıklama yayınlayan Facebook kullanıcılarına uyarılarda bulundu. sosyal medya devi, ekibinin platformu en iyi hale getirmek için sayısız saat harcadığını da söyledi.

Ayrıca "Gelişmeye devam etmenin yollarından biri, Messenger için sesli ve görüntülü arama, oyunlar ve botlar gibi zengin özellikleri sürekli olarak sunmaktır. Eski sürümdeki uygulamaları kullanmak, deneyimlerin iyi çalışmayacağı ya da hiç çalışmayacağı anlamına geliyor." diye belirtildi. 

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık