OFPOF

Facebook'un Algoritmaları Yeniden İnceleniyor

-
287
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook'un Algoritmaları Yeniden İnceleniyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Sahte haberleri kontrol edemediği iddia edilen algoritmalar için Facebook yeni çalışmalar başlatıyor.

Sosyal ağ güvenlik şefi, "önyargılı" olma ve "sahte" haberi kontrol etmekten kaçınan Facebook'un algoritmaları ortadan kaldırmanın cevap olmadığını tweetledi.

Baş Güvenlik Sorumlusu Alex Stamos, Cumartesi günü bir tweet'te "Milyonlarca/milyarlarca ve onlarca öğenin sıralanması gerektiği herhangi bir durumda, algoritmaya ihtiyaç duyuyor." dedi.

Facebook, Haber Beslemesinde gördüğünüz ve görmediğiniz şeyleri, nefret söylemi ve şiddetli tehditler gibi diğer içeriği bulup kaldırmak için ReCode bildirdiği her şeyi belirlemek için algoritmaları kullanmaktadır.

Sosyal ağ, geçmişte, bu algoritmaların, insanlar değil, kötüye kullanım, şiddet içeren tehditler ve yanlış bilgi gibi şeyleri gözlemlemek için kullanılmasıyla ilgili eleştirilere maruz kaldı. "Büyük şirketlerin herhangi birisi algoritmaları tarafsız olarak düşünüyor, kimse risklerin farkında değil" dedi. Facebook'un Rusya'daki seçim müdahalelerini anlamaya yönelik çabalarında anahtar rol oynayan Stamos, bir Dizi tweet'te şunları söyledi:

''Sosyal paylaşım ağı şu anda 2016 ABD başkanlık seçimleri sırasında ve Twitter'la birlikte platformunda Rusya ile bağlantılı reklamların varlığı konusunda yoğun incelemelerde bulunuyor ve 1 Kasım'da ABD Kongresi'nde tanıklık yapmak için görülmesi bekleniyor.''

Stamos, algoritmaların eksikliklerine dikkat çekmeden önce, gazetecilerin aslında bu sorunları çözmek zorunda kalmış ve sonuçlarla yaşamak zorunda kalmış insanlarla konuşmaya çalışmasını önerdi.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık