OFPOF

Facebook, Sürmekte Olan Soruşturmalarda ABD Hükümeti ile İşbirliği Yapacak

-
253
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, Sürmekte Olan Soruşturmalarda ABD Hükümeti ile İşbirliği Yapacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

3000 reklamı incelemeye alacağını belirten Facebook sahibi Zuckerberg ABD hükümeti ile koordineli çalışacak.

Facebook, 21 Eylül'de yaptığı açıklamada, Rus kontrolündeki hesaplar tarafından Facebook'ta üretildiği iddia edilen sosyal ve siyasi konulara yönelik 3000 reklam yayınlanacağını söyledi. Bu reklamlar 2015 ve 2017 yılları arasında ortaya çıkmış ve 2017 ABD Başkanlık seçimlerinde Rusya'nın müdahale ettiği iddialarını soruşturan Özel Avukat'a teslim edilmiştir. Sözü edilen reklamların İnternet Araştırma Ajansı (internet Research Agency) olarak bilinen bir Rus varlığıyla ilişkili bir hesaptan geldiği anlaşılıyor.

Zuckerberg, ABD'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra sahte ve yalan haberler ile çalışmalar yapacaklarını duyurmuş ve bu alanda önemli bir yol katetmişlerdi. Donald Trump’ın son açıklamalarından sonra da Zuckerberg yayınladığı bir video kayıt ile demokratik süreçleri zayıflatan ve seçimleri etkilemeye çalışan sahte hesapların keşfedildiğini ve kapatılmasını sağladığını söylemeye devam etti.

Zuckerberg daha sonra, sahte anlatıların yayılmasını önlemek için önümüzdeki birkaç ay içinde Facebook'un yapacağı dokuz şeyi açıkladı. Bunlardan en önemli olanları ise Facebook, sürmekte olan soruşturmalarda ABD hükümeti ile işbirliği yapacak ve incelenecek 3000 reklamı devralacak. Facebook, ABD seçimleriyle ilgili konuyla ilgili kendi soruşturmalarını sürdürecek ve bu konuyla ilgili her türlü görüş, hükümetle paylaşılacaktır. Özellikle yabancı aktörler ve ek Rus grupları arıyor. Siyasi reklamcılık, TV'de yapıldığı gibi aynı satırlarda daha şeffaf ve düzenlenecek.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık