OFPOF

Facebook Source3’ü Satın Aldığını Açıkladı

-
255
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook Source3’ü Satın Aldığını Açıkladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook, korsan içeriğin filtrelenmesine yardımcı olmak için ABD merkezli başlangıç ​​şirketini Source3'ü satın aldı.

Korsan içeriğe karşı savaşta en mücadeleci internet adreslerinden biri olan sosyal medya devi Facebook, kullanıcıların izinsiz paylaştığı korsan videoları ve diğer içeriği yok etmesine yardımcı olmak için ABD merkezli bir başlangıç ​​kaynağı Source3'ü satın aldığını açıkladı. Başlangıç, İnternet kullanıcıları tarafından izinsiz olarak paylaşılan fikri mülkiyet tespiti için teknoloji geliştiriyor. ReCode'da 24 Temmuz 2017'de yayınlanan bir rapora göre Facebook, hem teknolojiyi hem de Source3'ün çekirdek ekip üyelerinin bir kısmını satın aldı.

"Source3 ekibi ile çalışmaktan ve fikri mülkiyet, ticari marka ve telif haklarında oluşturdukları uzmanlıktan ötürü heyecan duyuyoruz. Bir Facebook sözcüsü, raporda, her zaman olduğu gibi, ortaklarımıza iyi hizmet etmeye odaklanıyoruz." dedi. Rapora göre, Source3'ten Facebook'a katılan çalışanlar şirketin New York ofisinde çalışacak. Satın alma, Source3'ü Facebook'la tamamen entegre hale getiriyor ve onu bağımsız bir başlangıç ​​yapmıyor. Zaten web sitesini ve Twitter hesabını indirdi.

Anlaşma şartlarıyla ilgili ayrıntılar yoktu, ancak basında çıkan haberlere göre Source3 sadece 4 milyon dolarlık risk sermayesi finansmanı sağlamıştır. Facebook uzun süredir korsan içeriği çökertmek için uğraşıyor. Şirket, videonun hakları olmayan insanlar tarafından paylaşılan video kliplerini tespit etmek ve kaldırmak için geçmişte "Haklar Yöneticisi" teknolojisini ilan etmişti. Ancak yeni edinilen bilgilere göre Facebook'un "Rights Manager" teknolojisinin pek başarılı olmadığı konusunda iddialar da güçlendi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık