OFPOF

Facebook, Sınavlardan Önce Öğrencilerin Kaygılarını Azaltmaya Yardımcı Oluyor

-
294
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, Sınavlardan Önce Öğrencilerin Kaygılarını Azaltmaya Yardımcı Oluyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Araştırmacılar sosyal medya devini kullanan öğrencilerin sınav öncesinde daha az endişeli olduğunu ortaya koydu.

Yeni bir araştırma, sınava girecek öğrencilerinin sinirliliklerini azaltmaları ve test puanlarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için, sınava katılmadan önce Facebook arkadaşlarının destekleyici ve sevdikleri yorumlarını ve özel mesajları okumalarının faydalı olabileceğini gösterdi. amerika Birleşik Devletleri'ndeki Illinois Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yüksek düzeyde test kaygısı olanların çevrimiçi arkadaşlarından destek alan ve mesajları herhangi bir sınavdan önce okuyan lisans öğrencilerinin anksiyete düzeylerini %21 oranında azalttığını buldu.

Üniversitede lisansüstü öğrenci olan Robert Deloatch, yedi dakikalık bir anlatım yazma egzersizini gerçekleştiren öğrencileri düşük düzeyde test kaygısı yaşayan öğrenciler gibi bilgisayar programlama egzersizleri seti üzerinde de başarılı bir performans sergiledilklerini söyledi. Öğrencilerin %41'inin test kaygısı geçirdiği ve test hazırlığı sırasında ve testlerde fizyolojik ve duygusal tepkilerin bir kombinasyonu olduğu tahmin ediliyor.

Sınav kaygısı, düşük test puanlarına, not ortalamalarına ve hafıza ve problem çözme görevlerindeki kötü performansa bağlı. Araştırmacılar, öğrencilerin kod yazması ve çalıştırmasını gerektiren bilgisayar bilimleri sınavlarında yaygın olarak kullanılanlar gibi açık uçlu soruları içeren sınavlarla karşılaştıklarında sınav endişesinin ciddi boyutlarda olabileceğini belirtti. Öğrencilerin test kaygısı azaldığında puanları ve görev performansı buna göre iyileşiyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık