OFPOF

Facebook, Silikon Vadisi'ndeki Ev Sıkıntısına Çözüm Üretiyor

-
272
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, Silikon Vadisi'ndeki Ev Sıkıntısına Çözüm Üretiyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Silikon Vadisi'ndeki konut sıkıntısı Facebook'u ev inşasına ve projelerine yöneltti.

Kaliforniya Silikon Vadisi'ndeki konut sıkıntısı o kadar ağırlaştı ki, Facebook Inc, Cuma günü merkez binasının yakınında 1.500 adetlik bir inşa planı ile ilk kez kendi alanı dışında bambaşka bir proje geliştirmeye başladı.

San Francisco Körfezi bölgesindeki son on yılda on binlerce işçi akını için hazırlanmamış mahalleler son zamanlarda büyük bir gerginliğe uğradı. Ev fiyatları ve gidip gelme zamanı yükseldi. Teknik şirketler, uzun süre işe gidip gelen çalışanlar için internet erişimli otobüsler gibi önlemler ile yanıt vermeye çalışıyor. Facebook, ofislerine daha yakın hareket eden çalışanlara en az 10.000 $ teşvik teklif etti.

Facebook konu ile ilgili şikayetini ise şöyle açıkladı; “Bu adımlar, teknoloji şirketlerinin toplulukları satın alınamaz hale getirdiği yönündeki şikayetleri azaltmadı ve çoğunlukla alanın konut sıkıntısı konusunu ele alamadılar." 

Sam Khater, gayrimenkul araştırma firması CoreLogic baş yardımcısı ekonomisti ise şu sözleri sarf etti; “Silikon Vadisi'ndeki sorun, talebe ayak uydurabilmek için yeterli kaynağı olmadığıdır.”

Facebook'un inşaat planında şirket, 2011'de taşındığı San Francisco'nun yaklaşık 72 km güneyindeki Menlo Park'a yatırım yapmak istediğini açıkladı.

Şirket ayrıca 1.75 milyon metrekare ofis alanı ve 125.000 metrekare perakende alanı olacak bir "köy" inşa etmek istediğini açıkladı. 

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık