OFPOF

Facebook Sessizce Lifestage'ın Fişini Çekti

-
343
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook Sessizce Lifestage'ın Fişini Çekti
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Henüz geçen yıl Lifestage adında yeni bir uygulama çıkartan Facebook uygulamanın çok yavaş ilerlemesinden dolayı mağazalardan kaldırdı.

Geçen yıl, Facebook sessizce Lifestage adlı bir genç merkezli sosyal ağ uygulaması başlatmıştı. Tıpkı başlangıçta olduğu gibi Facebook firması yine sessizce, uygulamayı App mağazasından çekti. Uygulama 21 yaşın üzerindeki herkesi etkisiz hale getirdi ancak kullanıcılar, uygulamaya giriş yapabilmek için yaşlarını kanıtlamaları gerekiyordu. Lifestage, Facebook hizmetlerini kullanmak için Snapchat gibi demografik özellikler ile özellikle de çekici gelen rakip uygulamalara rakip olabilmek için başlatılmıştı.

Business Insider'ın bir raporuna göre, Facebook, Instagram, Whatsapp ve Facebook'un "hikayeleri" gibi kameralı ilk Snapchat uygulamasına benzer özelliklere sahip diğer ürünlerinde Lifestage deneyinden elde edilen öğrenmeleri kullanacak.

Lifestage gençlerin biyografik sorulara cevap vereceği ve okul ağlarında kendilerinin bir video profilini paylaşabileceği bir slam kitabının video versiyonuna benzerdi. Uygulama öncelikle sınıf arkadaşları arasında kullanılacaktı.

Profil her güncellendiğinde, diğer sınıf arkadaşlarının yayınlarında gösterildi. Kullanıcılar okul ağlarının kilidini açmalı ve daha sonra aynı okuldaki diğer kullanıcıların profillerine erişebiliyordu.

Uygulama başlangıçta Apple App mağazasına has bir özellikti ancak Ekim 2016'da Android'de piyasaya sürüldü. Ancak, App tarafından yapılan analize göre, uygulamanın benimsenmesi yavaştı ve iTunes'daki Social Networking kategorisinde 1289 sayısına kadar düşmüştü.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık