OFPOF

Facebook Sahte Hesaplar İçin Çalışmaları Yoğunlaştırdı

-
364
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook Sahte Hesaplar İçin Çalışmaları Yoğunlaştırdı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bengladeş, Arabistan ve Endonezya gibi ülkelerde gruplaşmış sahte hesaplar topluluğu ile insanlar para kazanmaya başlıyor.

Facebook bugün, kendiliğinden beğenilen ve sahte yorumların gönderildiği uluslararası sahte bir hesap operasyonu yapacağını açıkladı. Şirketin güvenlik müdürü Shabnam Shaik'e göre, Facebook'un güvenlik ekibi koordine bir kampanya olarak gördüklerini etkisiz hale getirmek için altı aydır yoğun bir çalışma yürütüyor.

Ayrıca firma yakın zamanda Fransa’da bulunan 300 bin sahte hesabın kapatılması ve tespit edilmesi için de çalışmalar yürüteceğini belirtmişti.

Shaik, bir blog yazısında "Sistemlerimiz bu gayrimeşru etkinliğin büyük bir bölümünü tespit edebildi ve önemli sayıda orijinal olmayan içeriği ortadan kaldırdı." dedi.

"Kampanyayı şimdi aksatarak spam göndericilerinin bu çok sayıda insana özgün olmayan materyal gönderme nihai hedefimize ulaşmasını engelleyeceğimizi umuyoruz." diyerek ekledi.

Bu sahte hesaplar ağı, Bangladeş, Endonezya ve Suudi Arabistan da dahil olmak üzere birçok ülkede birçok hesap kullanıyor. Shaik'e göre grup, "like" yayınları veya diğer iletişimlerin gizlendiği "proxy" sunucuları aracılığıyla sosyal ağa bağlanma gibi taktiklerle faaliyetlerini maskelemeye çalıştı.

Sahte haberlerin yayılmasını engellemek için baskı altında olan Facebook, bu tür yayınları daha kolay rapor etmeyi ve onlardan para kazanmayı zorlaştırmayı da içeren bir Dizi adım attı.

Kaynak: english.alarabiya.net


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık