OFPOF

Facebook Reklamlarına WhatsApp Düğmesi Geliyor

-
319
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook Reklamlarına WhatsApp Düğmesi Geliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook, her iki platformun arasındaki bağlantıyı canlandırmak için yeni bir reklam düzenlemesi geliştirdi.

Facebook reklamları ile birlikte web sayfamıza, facebook sayfamıza yönlendirebiliyor veya iletişime geç komutu verebiliyoruz. Artık reklamların alt kısmında bir "Mesaj gönder" veya "Whatsapp" butonu yer alacak ve bu butona tıkladığımızda reklam verene kolaylıkla WhatsApp üzerinden mesaj gönderebileceğiz.

Tech Crunch'a göre, Facebook, reklam verenlerin reklamlarında bir düğme tanıtmasına izin veriyor, böylece kullanıcılar onlara WhatsApp ile doğrudan ileti gönderebiliyor. Bu yeni güncelleme, yalnızca bir süre önce tanıtılan WhatsApp for Business güncelleştirmesiyle bağlantılı olabilir. Bu "Mesaj gönder" ve direkt olarak "Whatsapp" düğmesi, daha önce Facebook tarafından yayınlanan "Messenger iletişimi" reklamlarıyla oldukça benzerdir.

Raporda, bir milyondan fazla Facebook sayfasının kendi sayfalarında WhatsApp numaralarını paylaştıkları ve buradan da iletişim kabul ettikleri görüldüğü açıklanmış. Bunun üzerine de Facebook geliştiricileri kullanıcılar ile firma sahiplerini çok daha kolay bir şekilde buluşturabilecek bu güncellemeyi oluşturmuş.

Facebook pazarlama müdürü Pancham Gajjar; "Birçok kişi zaten küçük işletmelerle iletişim kurmak için WhatsApp kullanıyor. Bu, iletişim halinde kalmanın hızlı ve kolay bir yoludur. Şirketler, Facebook reklamlarına "WhatsApp" düğmesini ekleyerek, artık insanların ürünlerini öğrenmelerini, randevu ayarlamalarını veya hizmetlerini kullanmalarını daha da kolaylaştırabilirler." dedi.

 

kaynak: firstpost.com

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık