OFPOF

Facebook, Messenger'a Canlı Konum Paylaşımı Ekledi

-
278
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, Messenger'a Canlı Konum Paylaşımı Ekledi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Artık Facebook kullanıcıları konumlarını 60 dakikaya kadar çevreleri ile paylaşabilecek.

Facebook Inc, pazartesi günü Messenger uygulamasına kullanıcıların konumlarını bir saate kadar paylaşmalarını sağlamak için Apple Inc ve Alphabet Inc'in google Haritalar tarafından sunulan araçlar ve sosyal medya dünyasındaki diğer firmalar ile rekabeti artıran bir özellik daha ekledi.

Messenger ürünlerinin başındaki yetkili Stan Chudnovsky verdiği bir röportajda, ''İnsanların arkadaşlarıyla ve aileleri ile konuştuğu sırada Messenger'da en çok kullanılan ifadelerin "Uzakta mısın veya neredesin?" gibi bazı varyasyonlardan biri olarak görüldüğünü tespit ettik böylece insanlar bu sorulara artık canlı konum yanıtları verebilecek.'' dedi.

Konum bilgilerini paylaşma tamamıyla isteğe bağlıdır ve izin dahilinde gerçekleşir, sadece canlı olarak paylaşım yapılabilir, böylece bir kullanıcı bir arkadaşıyla bilgileri paylaştığında arkadaşları o kullanıcının hareketini 60 dakikaya kadar izleyebilir.

Messenger, bir zamanlar temel akıllı telefon uygulamasıydı, ancak şirket 2014'te ayrı bir uygulama olarak piyasaya sürdü ve o zamandan beri toplumsal sosyal ağdan farklı bir hizmet oluşturmak için sık sık yapılan değişikliklere yatırım yaptı. Google Haritalar geçen hafta benzer bir canlı özelliği eklediğini ve bu ürüne stratejik önemi artan bir üründe katılımı artırma girişiminde bulunduğunu söylemişti, şimdi ise bu özellik Messenger’a da geldi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık