OFPOF

Facebook, Messenger'a Bir AI Yardımcısı Başlatıyor: M'den Öneriler

-
241
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, Messenger'a Bir AI Yardımcısı Başlatıyor: M'den Öneriler
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

''M’den Öneriler'' adındaki yeni yardımcı asistan hem mesaj cevaplayabilecek hem de hatırlatmalar ayarlayabilecek.

Facebook, 'M'den öneriler' getirerek AI yardım konusunda bir atılım daha yapma kararı aldı. Bu, google Allo'daki Google Asistanı'na benzer bir halde olacak ve Google'ın AI mantığındaki gibi kullanıcı yanıtları, arama sorguları ve diğer şeyler konusunda önerdiği şekilde çalışır. Ayrıca herhangi bir görüşme başlatmanın yanı sıra Google Asistan’daki gibi kendi sohbet penceresinde de görüşebilirsiniz.

'M'den gelen öneriler, konuşmanın bağlamına bağlı olarak akıllı telefonunuzdaki Facebook ve diğer uygulamaların özelliklerini önerecek olan AI yardımcısının bir parçası olarak çalışacaktır. Bu özellik ileti dizisinde üçüncü bir taraf aracı olarak çağrılmamakla birlikte, müdahaleci olmak yerine asistan sizinle ilgili işlemler önermekte ve önerilen eylemleri yanıtlamadığınız sürece bu önerilen eylemler veya yanıtlar diğer kullanıcı tarafından görülemez halde olacak.

Bu öneriler, birisi "Neredesiniz?" sorusunu sorduğunda konumunuzu göndermenizi ya da ''Yarın saat 18: 30'da buluşalım'' mesajı gönderirken bir hatırlatıcı ayarlamanızı isteyen asistandan veya diğer taraftaki kullanıcı 'elveda' yazdığında "güle güle" gibi otomatik cevaplamalar da olacak. Böylelikle dünya devi Facebook kullanım konusunda oldukça rahat, etkin ve yardımcı bir uygulama daha geliştirmiş olacak.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık